Чай і каву п'ють багато, цей напій досить популярний у багатьох країнах світу. Однак, як кажуть медики та експерти, пити ці напої потрібно дуже обережно і уважно.
Чай в пакетиках в більшості своїй представляє чайну пил, яка залишається після обробки листя.
В Індії і в Китаї ці відходи не використовують, їх купують недобросовісні виробники чаю.
Як визначити, чи є вона у вашому пакетику чаю: відкрити коробочку і оцінити її чистоту - якщо дно в дрібному чайному пилу - значить саме вона і розфасована, замість чайного листя.
Чай в пакетику заварюється швидше листового через барвників. Дешевше купити чай низької якості, додати до нього барвник і видати за вищий сорт.
Виявити барвники у вашому чаї легко - опустити пакетик з чаєм в холодну воду, якщо вона починає фарбуватися, то це завдяки барвникам. Ще можна покласти часточку лимона - натуральний чай швидко посвітлішає.
Якщо розірвати пакетик неякісного фруктового чаю, то серед дрібних чаїнок і шматочків фруктів можна помітити білі гранули. Це ароматизатори, які людині навряд чи варто вживати.
Читати такожЛікар розповіла, з чим не можна пити гарячий чай
20% чаю, які продають - прострочений. Такий чай містить афлатоксин, небезпечний для здоров'я. Термін придатності чаю - 3 роки, пише smak.ua.
На упаковці з чаєм завжди пишуть дату і термін придатності, але вказується саме дата розфасовки а не дата збору з плантацій.
Крім того, можна перевірити чай на свіжість. Якщо після заварювання чаю на поверхні напою з'являється невелика пінка - чай свіжий, якщо немає - то його зібрали більше 2 років тому. Зіпсований чай залишає після себе темний слід - осад на дні і стінках чайника.
Вчені знайшли незвичайний зв'язок між кавою, чаєм і діабетом.
Експерт розповіла, що бадьорить тіло краще кави.
Медики назвали дієві методи, дотримання яких дозволяє людині швидше заснути. Як кажуть сомнологи, перед сном категорично не варто читати новини.