Уряду України навряд чи вдасться витримати параметри, закладені в закон Про бюджет на 2021 рік, заявив колишній міністр економіки, кандидат економічних наук Віктор Суслов.
Як підкреслив він в ході чату в Главреді, основна проблема, яка стала помітна з початку року - це зростання цін.
"Темп інфляції вже зараз перевищив 8,5% і, очевидно, буде рости, тоді як в бюджет уряд заклав темп інфляції на рівні 7,5% до кінця року, а Національний банк взагалі прогнозував 5%. Швидше за все, до кінця року інфляція може перевищити 10%", - зазначив експерт.
За його прогнозом, темп зростання ВВП також, ймовірно, не буде витриманий, адже замість наміченого зростання, в першому кварталі 2021 року ВВП впав на 2% в порівнянні з першим кварталом 2020 року.
"Уряду так і не вдалося подолати падіння обсягів виробництва в промисловості, а, крім того, досить складна ситуація в сільському господарстві. Минулого року падіння виробництва в сільському господарстві перевищило 11%, що для України дуже багато (основним фактором, що призвів до цього, були несприятливі погодні умови)", - нагадав експерт.
Він упевнений, що 4,6% зростання ВВП, які закладалися в розрахунки на цей рік, досягнуті не будуть.
"Хоча є не тільки негативні фактори для України, а й позитивні. Зокрема, на світових ринках в останні місяці досить істотно зростають ціни на традиційні продукти українського сировинного експорту: залізну руду, деревину, метали – все це підвищується в ціні, що, звичайно ж, полегшує життя нашим експортерам і дає додаткові показники зростання ВВП", - розповів колишній міністр економіки.
На його думку, головною проблемою залишається те, що економічна політика України розбалансована: зростають ціни на енергоносії, підвищуються тарифи на житлово-комунальні послуги, але при цьому зберігаються низькі темпи зростання доходів населення.
"Величезна частина населення потрапляє в "кліщі", тобто розрив між маленьким зростанням доходів і сильним зростанням цін, а тому знаходиться в погіршуваному становищі. Уряду пора зрозуміти, що його економічна політика помилкова і потребує докорінної зміни", - резюмував Суслов.
Читати такожУ Мінекономіки ошелешили рівнем падіння ВВП до кінця року