В Україні пропонується встановити верхнє обмеження зеленого тарифу на рівні 22 центи за кіловат-годину.
Такі нововведення містяться в розроблених Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища умовах меморандуму про скорочення "зеленого" тарифу для сонячних електростанцій (СЕС) на 15%, для вітрових електростанцій (ВЕС) – на 7,5%.
У той же час документ містить пропозицію скасувати пільгову ціну для населення за перші 100 кВт з 1 жовтня цього року.
Зазначимо, що для пересічних споживачів це означає, що на перші 100 кВт тариф становитиме не 90 копійок, як нині, а 1,68 грн.
Читати такожВ Україні нишком підняли тарифи на електроенергію майже на 50%
За словами співрозмовника журналістів видання БізнесЦензор в Мінекоенерго, ця презентація була представлена президенту, однак він відмовився її затвердити.
Нагадаємо, до кінця 2020-го тарифи на електроенергію для населення не будуть збільшувати, заявила раніше в. о. голови Міністерства енергетики Ольга Буславець.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що ціни на електроенергію для промисловості підвищили на 46% – до 1297 гривень за мегават-годину. Співробітники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузях енергетики та комунальних послугах запропонували Верховній Раді розглянути підвищити тарифів на електроенергію для населення і скасувати пільгову категорію споживання до 100 кіловат/годину (нинішній тариф — 75 копійок без ПДВ). Це, як вважають в НКРЕКП, дозволить додатково отримати 12 млрд гривень до кінця року і виведе ринок електроенергії з проблемної ситуації.