В Україні стартувала попередня запис на вакцинацію проти Covid - 19 для всіх охочих.
У Кабміні зазначають, що лист очікування необхідний для правильного розподілу вакцини по регіонах, щоб уникнути черг і зайвих контактів з людьми.
Незважаючи на те, що процес досить простий, деякі обов'язкові умови він все-таки містить. Як записатися на вакцинацію в Україні і як потім зробити щеплення – розповідає Главред.
Згідно з планом вакцинації, схваленим Кабміном, в Україні передбачається п'ять етапів проведення вакцинації населення:
Як запевняють у Кабміні, вакцинація безкоштовна і відбувається за бажанням пацієнта. Перед процедурою пацієнта повинен обов'язково оглянути лікар.
Крім того, для вакцинації існує низка протипоказань. За словами головлікаря обласної лікарні імені Мечникова Сергія Риженка, вакцинація небажана у випадку:
Записатися на вакцинацію в лист очікування можна декількома способами:
Щоб потрапити в список очікування на вакцинацію від COVID-19, потрібно зайти в Особистий кабінет на порталі "Дія" за допомогою електронного цифрового підпису або BankID і в розділі "Послуги" обрати пункт "Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19".
Далі, щоб записатися, потрібно пройти триступеневу авторизацію.
Крок 1 - Перевірка персональних даних
Крок 2 - Вибір сфери діяльності
Важливо: працівникам закладів охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери, інтернатів, будинків престарілих, військовослужбовцям та працівникам структури держбезпеки записуватися на вакцинацію не треба. Ці категорії українців вносять в лист очікування самі роботодавці, які і повідомляють своїм співробітникам дату вакцинації.
Крок 3 - Вибір зручного місця для вакцинації.
Після цього, за умови успішного запису, має з'явитися повідомлення про внесення до листу очікування.
Щоб зареєструватися через смартфон, слід завантажити мобільний додаток "Дія 2.0" і авторизуватися за допомогою Приват24, Monobank або BankID Нацбанку.
Після цього в розділі "Послуги", потрібно обрати пункт "Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19".
У наступному вікні потрібно натиснути кнопку "Записатися", після чого, за аналогією з сайтом, потрібно вибрати сферу діяльності, натиснути "Далі" і обрати у вікні місце, в якому ви хочете вакцинуватися - область, район і місто.
Якщо при вході не виявилося пункту про запис на вакцинацію, потрібно оновити додаток за допомогою Play Market або App Store до останньої версії. Також після запису є можливість видалити запис.
Щоб записатися через Національний контакт-центр МОЗ, слід зателефонувати за номером 0 800 60 20 19, назвати оператору свої дані (реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію і номер паспорта), обрати зручне місце для вакцинації і також очікувати повідомлення про запрошення на вакцинацію.
Станом на ранок середи, 3 березня, як уточнив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, на вакцинацію записалися вже 45 тисяч осіб.
Як уточнив віце-прем'єр-міністр Михайло Федоров, серед записаних - 63% українців віком до 40 років.
Примітно, що у всіх випадках запис на вакцинацію попередній і коли вакцина буде доступна для кожного з етапів, користувач отримає повідомлення і можливість вибору зручного часу, дати і пункту вакцинації.
Відзначимо, що на даний момент в Україні в наявності є тільки одна вакцина - індійська версія Astra Zeneca - CoviShield від виробника Serum Institute India, 500 тисяч доз якої Україна отримала 23 лютого.
Згідно з планом поставки перших партій вакцини в рамках ініціативи COVAX, до кінця травня в Україні можуть з'явитися ще 1,776 мільйона доз цієї вакцини і ще 117 тисяч доз вакцин від Pfizer/BioNTech (правда, точної дати поставок цієї вакцини поки не повідомляється).
Як уточнили Главреду в прес-службі МОЗ, після того, як людина отримає повідомлення на вакцинацію, навіть за наявності декількох видів вакцини, обирати вона не зможе.
"Ми не можемо спрогнозувати, яка буде вакцина. Слово "вибір" у нас ніде не позначено. Яка вакцина прийде до закладу охорони здоров'я, такою і буде вакцинована людина", - сказали у відомстві.