Російські контрагенти в поставках одягу для Міністерства оборони: ЗМІ дізналися, з ким працює "ТК-Груп"

Скандал навколо Олександра Соколовського набирає обертів. / фото УНІАН, Ратинський В'ячеслав

Журналісти звернули увагу на контакти "ТК-Груп" з ворожими контрагентами.

Скандал навколо одного із основних постачальників одягу для потреб Міноборони "ТК-Груп" та її власника Олександра Соколовського набирає обертів.

В ЗМІ з’явилися нові деталі, які підтверджують токсичні зв’язки компанії з сателітами в росії, пише видання "Інформатор".

"Нещодавно ЗМІ оприлюднили нову інформацію про те, що група компаній "ТК-Груп" у 2022 році проводила фінансово-господарські операції з сумнівними контрагентами, одним із яких є ООО "Рыбницка фабрика нетканных материалов" (т.зв. "ПМР"), яка має рахунки у росії і куди перераховує частину прибутку. Тобто – фінансує російську економіку та армію рф. Цей факт ще більше вражає своїм цинізмом, якщо врахувати, що і Міноборони ("Державний оператор тилу"), і постачальники завжди декларують, що 80% закуплених речей виробляються на території України. Але, як стверджують оприлюднені факти, понад 90% продукції, яка постачається до ДП "ДОТ" в інтересах ЗС України виробляється на території Китаю, і в інших країнах і необхідних потужностей для виробництва таких обсягів в Україні у "ТК-Груп" нема", - йдеться у матеріалі видання.

Журналісти звернули увагу, що "контакти "ТК-Груп" та проросійських контрагентів продовжувався і пізніше, у 2024 році включно".

Так, видання опублікувало митну декларацію від вересня 2024 року на закупівлю за кордоном у нібито узбецької компанії OOO "ARK EKO TEKSTIL" 30000 погонних метрів тканини:

Скріншот митної декларації з видання "Інформатор"

Крім того, журналісти дізналися, що засновником узбецької компанії є російська ООО "Инвест гранит", яка зареєстрована в Росії.

"Здавалося б, все добре. Узбекистан – це не росія і навіть не невизнана проросійська Придністровська частина республіки Молдова. Однак елементарна перевірка інформації в Інтернеті дозволяє встановити, що засновником узбецької компанії є російська ООО "Инвест гранит", яка зареєстрована в рф, місто іваново, вул. жидельова, буд. 21 оф. 236. Далі – більше. На сайті компанії чітко вказано, що узбецька OOO "ARK EKO TEKSTIL" є іноземною варіацією російської компанії і жодних інших засновників чи інвесторів у компанії, окрім російських, немає і ніколи не було", - наголошують автори матеріалу.

Скріншот сайту "Арк Еко Текстиль" https://textile37.ru/arkeko

Журналісти звертають увагу на моральну складову проблеми:

"Питання моральності ведення бізнесу із російською компанією в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну з метою повністю знищити нашу державу, на жаль, не втрачає своєї актуальності. Тим більше, коли йдеться про забезпечення і, зрештою, про життя наших військовослужбовців. Тим часом "ТК-Груп" продовжує отримувати контракти ДП "Державний оператор тилу" на десятки мільярдів гривень. Йшов 4 рік повномасштабного вторгнення рф...".

Нагадаємо, раніше в ЗМІ повідомляли, що Олександр Соколовський, власник "ТК-Груп", що монополізувала поставки одягу ЗСУ, може бути співвласником фабрики у Придністров’ї.

Журналісти зазначали, що власник одного із найбільших текстильних постачальників "ТК-Груп" Олександр Соколовський першим заявив про надмірну увагу з боку правоохоронців. Він звернув увагу на ухвалу суду, опубліковану у відкритому доступі, щодо розслідування слідчими ДБР схем із відмивання коштів на закупівлях одягу для потреб Міністерства оборони.

"Соколовський традиційно звинуватив правоохоронців в "упередженості", "необґрунтованому тиску" та "злочинних намірах" по відношенню до "чесних підприємців", які "сумлінно платять податки та забезпечують робочі місця" і заявив, що уся історія "шита білими нитками". Водночас ЗМІ почали більш детальніше вивчати зміст претензій правоохоронців та придивлятися до фігури власника "ТК-груп" і виявилося, що "білі нитки" справи скандального постачальника МО цілком можуть виявитися "міцними канатами", що пов’язують Соколовського не лише із сірими схемами постачання неякісної продукції, але й бізнесом у невизнаному Придністров’ї, що оплачує рахунки у московському "Сбербанку", - писали журналісти.

Новини заразКонтакти