Про що йдеться у матеріалі:
Багато людей не помічали напівпрозорі постаті, які мов примари з’являються на звороті купюри номіналом у 50 гривень. Український історик Олександр Алфьоров у відео на YouTube пояснив, хто ці фігури, звідки вони взялися та який сенс закладено у їх зображення.
Главред з'ясував, що зображено на 50 гривнях.
На зворотному боці банкноти в 50 гривень зображено будівлю, яка добре знайома киянам — це Будинок учителя, колишня будівля Педагогічного музею.
Саме тут, починаючи з березня 1917 року, засідала Центральна Рада, що спочатку функціонувала як представницький орган, а згодом стала першим українським парламентом.
«На 50 гривнях на звороті розміщене зображення сьогоднішнього будинку вчителя у Києві, де з березня 1917 року засідала Центральна Рада. Спочатку представницький орган, а потім український парламент», — пояснює історик Олександр Алфьоров.
Однак найбільше зацікавлення викликають дві постаті — напівпрозора жінка з серпом і чоловік з молотом, розташовані обабіч будівлі. Багато хто не знає, що це за фігури, і чи мають вони історичне підґрунтя.
«На банкноті обабіч будівлі ми бачимо постать напівпрозору жінки та чоловіка – Хто вони, друзі? А це постать селянки з серпом та робітника з молотом, які знаходились на банкноті у 100 гривень 1918 року», — зазначає Алфьоров.
Дивіться відео про те, які приховані символи є на гривнях і що вони означають:
«Між іншим, серп і молот нічого не нагадує? Так, тодішня влада була соціалістично налаштована. І серп та молот апелював до червоних ідей, на які хворіла частина тодішньої інтелігенції», — підкреслює історик.
Вам також може бути цікаво:
Олександр Анатолійович Алфьоров — український історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Автор понад 100 наукових статей; автор та співавтор книг, передає Вікіпедія.