Найкращий час для обрізки лози - коли приблизно 90% листя на винограднику опало. В цей час лоза перебуває в стані спокою — вона відпочиває і відновлюється перед новим циклом росту, який починається навесні з появою бруньок. Зрізати лозу можна легко дома, без допомоги садівника.
Як зазначають експерти Upperreach, якщо ваша лоза досить зріла (близько 120 см у висоту), майже неможливо її знищити, а обрізка допоможе надати їй форму або спрямувати її ріст у потрібному напрямку.
Коли краще пересадити смородину також можна прочитати в матеріалі Главреду. Є кілька важливих правил, коли можна пересаджувати дорослі кущі, щоб не нашкодити їм.
Добре обрізана лоза дає найкращі плоди відповідного розміру, які дозрівають рівномірно, адже на лозі залишається правильна кількість грон винограду.
Ось 3 прості кроки:
Коренева система залишиться, тому чим більша вона, тим більше росту буде через нові пагони, які ви залишили.
Необхідно оглянути кожну лозу, обираючи найсильніші пагони (або гілки) для збереження, зрізуючи слабкі, щоб створити рівну, симетричну форму.
Плоди винограду, а також продукти його переробки мають цінні лікувальні, смакові і харчові якості. Столовий виноград та соки з нього використовуються при лікуванні шлункових, ниркових, серцево-судинних, легеневих та інших захворювань. Наявність у раціоні харчування свіжих плодів винограду і продуктів їхньої переробки сприяють виведенню з організму людини солей і важких металів. Калорійність 1 кг винограду становить 750—800 ккал, що забезпечує 25-30 % добової потреби людини в енергії, повідомляє Вікіпедія.
Спершу експерти розповідають про обрізку на плодову лозу:
Переваги: збільшений урожай, краща циркуляція повітря навколо плодів і краща зав’язь плодів.
Недоліки: цей метод складніший, займає більше часу, вимагає більше навичок і є дорожчим.
Окрім цього, існує метод обрізки на шпори:
"Обрізка на шпори значно швидша і простіша, ніж на плодову лозу, і ми можемо використовувати механічний попередній обрізувач, який ріже зайві гілки на шматки, схожі на олівці, які потім просто падають з крони і не потребують ручного видалення. Проте цей метод зменшує урожай з часом і може призвести до появи менших ягід (залежно від сорту це може бути і позитивом)", - заявили спеціалісти.
Як варіант, можна комбінувати і використовувати змішаний підхід, поєднуючи обидва методи, щоб забезпечити найкращі умови для вирощування винограду для ваших вин.
Експерти також розказали, як швидко позбутись від опалого листя. Садівники, яким набридло опале листя, можуть скористатися швидким трюком, щоб отримати найкращий результат від своїх садів цієї осені.
Також Главред пояснив, чому в саду росте мох та як позбутися цієї проблеми. Потрібно не припускатися кількох серйозних помилок, щоб захистити свій сад від такої неприємності.
Садівникам варто також знати, чому не можна садити м'яту на городі. Вирощування м'яти на городі може стати проблемою та знищити весь майбутній урожай різних культур.
Інші цікаві новини про урожай: