«Майдан» в США, який розпочався 25 травня у місті Міннеаполіс після вбивства поліцейським темношкірого, триває. Уже 21 штат задіяв Національну гвардію для врегулювання масових заворушень.
Про це пише New York Times.
Згідно з даними видання, протести охопили вже близько 140 міст. У багатьох містах через протести діє режим НС і ввели комендантські години.
Поліція вже затримала понад 4 тисячі осіб у низці міст країни за період протестів.
«За минулі дні демонстрацій були затримані близько 4100 людей», — пише Associated Press у Твіттері з посиланням на власний підрахунок.
В американському Чикаго за останні три дні сталися кілька суточок зі стріляниною, в яких загинули 16 людей, ще щонайменше 30 поранені.
Про це повідомляє телеканал NBC з посиланням на поліцію.
У неділю, 31 травня, під час протестів в Міннеаполісі на одну з вулиць міста вирвалася автоцистерна, що прямувала у натовп протестувальників. Демонстранти розбігалися від вантажівки та зуміли зупинити цистерну, після чого водія дістали з машини і побили. Ним виявився колишній український військовослужбовець Богдан Вечірко.
Про це повідомляє інформаційний портал для російськомовних американців Vinograd.us.
Згідно з останніми даними, Вечірко, який їхав по трасі I-35W в Міннеаполісі, перебуває у в'язниці у Хеннепіні. Його звинуватили в нападі і затримали без права внесення застави.
Крім того, очільник поліції американського міста Денвера Пол Пазен заявив, що десятки поліцейських постраждали в результаті заворушень, що почалися в США після смерті афроамериканця Джорджа Флойда, повідомляє CNN.
Пазен уточнив, що мова йде про потерпілих за останні кілька днів офіцерів поліції.
Він також додав, що один поліцейський досі залишається в лікарні через травму, яку він отримав внаслідок удару автомобілем.
Станом на 5:00, біля Білого дому тривають масові акції, протестувальники підпалили дорожні знаки, повідомляє the guardian.
New York Times повідомляє, що "агенти секретної служби США помістили президента Дональда Трампа у бункер".
Повідомляється, що у Вашингтоні мітингувальники намагалися прорватися до Білого дому, повалили металеві огорожі - перший бар'єр захисту. В результаті близько 40 співробітників правоохоронних органів постраждали, скільки мітингувальників затримали, не повідомляється.
Центр Вашингтона зятягнуло димом через пожежі. Вандали підпалили навіть історичну церкву святого Іоанна напроти Білого дому. У місті ввели комендантську годину з 23:00 до 6:00.
Після хвилі загальнонаціональних акцій протесту в США проти жорстокості поліції, частина яких переросла у безлади і мародерство, президент країни Дональд Трамп заявив, що влада оголосить антифашистський рух "Антифа" терористичною організацією.
"США визначать ANTIFA як терористичну організацію", - написав він у Twitter.
За його словами, заворушення в Міннеаполісі, де після смерті темношкірого чоловіка під час затримання його поліцейськими почалися сутички, пограбування магазинів, підпали авто та інше руйнування приватної власності, виникли у зв’язку з підбурюванням ANTIFA.
Водночас поліція американського міста Орландо застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів, які брали участь в акції протесту у зв'язку з загибеллю афроамериканця Джорджа Флойда.
«На жаль, оскільки демонстранти кидають каміння, пляшки і будівельні матеріали, поліції довелося застосувати сльозогінний газ», — йдеться у заяві поліції в Твіттері.
У Остіні, штат Техас, офіцери розганяли демонстрацію гумовими кулями і поранили вагітну жінку. Коли поліція пішла її евакуювати, почалися нові сутички і знову почалася стрілянина.
У декількох містах США поліцейські почали приєднуватися до вуличних протестів. Силовики проявляють солідарність з тими, хто протестує мирно, без погромів.
Як відомо, 25 травня у місті Міннеаполіс, штат Міннесота, поліцейський убив 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда – він наступив йому на шию. Після чого люди звинуватили правоохоронців у расизмі і спалили поліцейський відділок. Потім "вибухнула" вся країна - народ вийшов на вулиці і влаштував масові заворушення. Американські міста одне за одним почали запроваджувати комендантську годину через погроми.
Читати такожКриваві протести в США через вбивство афроамериканця: у 25 містах ввели комендантську годинуНагадаємо, раніше з'явилися нові деталі вбивства поліцейським афроамериканця Джорджа Флойда. Як виявилося, жертва і вбивця разом працювали охоронцями-вишибалами в одному з нічних клубів Міннеаполіса.
За повідомленнями ЗМІ, Шовен охороняв клуб ззовні, Флойд - всередині.
"Вони обидва були вишибалами в цьому ресторані впродовж 17 років. Офіцер Шовен знав Джорджа. Вони були колегами протягом дуже довгого часу", - заявила віце-президент міської ради Міннеаполіса Андреа Дженкінс.