Євросоюз через коронавірус запроваджує нові правила в'їзду - що зміниться

Українців попередили про нові рекомендації для поїздок до країн ЄС.
Євросоюз
Євросоюз вводить нові правила заходу кордону / Фото Reuters

Через загрозу поширення небезпечного коронавірусу, Єврокомісія підготувала нові рекомендації щодо запровадження тимчасового обмеження на необов'язкові поїздки до Євросоюзу.

Як пише прес-служба посольства України в Естонії, передбачається:

  1. Продовжити тимчасове обмеження всіх необов'язкових подорожей з третіх країн на територію ЄС+. Відповідно до Кодексу Шенгенських кордонів та національного законодавства, прийнятого для забезпечення узгодженості дій у боротьбі з COVID-19, прикордонним органам ЄС дозволяється відмовляти у в'їзді громадянам третіх країн у разі, якщо вони мають відповідні симптоми, перебували в зоні ризику зараження і можуть потенційно становити загрозу для здоров'я населення. Водночас, до переліку осіб з особливими функціями або потребами, на яких обмеження не поширюються (медичні працівники, прикордонники, транспортний персонал, дипломатичний корпус, транзитні пасажири, пасажири, що подорожують у зв'язку з невідкладними сімейними обставинами або потребують міжнародного захисту) було додано сезонних працівників у сфері сільського господарства.
  2. Спрощення транзитного режиму для репатріації громадян ЄС та членів їхніх сімей. Згідно з рекомендаціями, держави-члени ЄС повинні сприяти подальшому транзиту громадян ЄС та членів їхніх сімей, незалежно від їх громадянства, а також громадян третіх країн та їх утриманців, які мають вид на проживання і повертаються до держави ЄС свого громадянства або місця проживання. Доказами щодо транзитного проїзду можуть служити підтвердження про бронювання квитків на літак, поїзд, тощо (дозволяється отримувати такі докази безпосередньо на кордоні, наприклад, купувати квитки в аеропорту або на вокзалі).
  3. Зменшення кількості оформлених віз у консульських установах держав-членів ЄС. Консульським установам держав-членів ЄС пропонується надавати мінімальні послуги для оформлення віз конкретним категоріям заявників (учасникам заходів із військових питань безпеки або, у невідкладних медичних причин, інших категорій, визначених у пункті 1 рекомендацій тощо). Крім цього, від осіб, які отримали візи, під час перетину кордону вимагати обґрунтування їхньої поїздки з проханням надати підтверджуючі документи, а також інформувати про необхідність пройти обстеження стану здоров'я і, в певних випадках, дотримуватися режиму самоізоляції після прибуття на територію ЄС.
  4. Продовження термінів перебування іноземців у зв'язку з обмеженнями на поїздки, у т. ч. для громадян третіх країн, які не потребують оформлення віз. Особам, які не вимагають оформлення віз і змушені перебувати на території держави-члена ЄС більше дозволених 90/180 днів, мають оформлятися національні довгострокові візи або дозвіл на тимчасове проживання компетентними національними органами.

Як раніше писав Главред, у зв'язку з пандемією Євросоюз виділив нашій країні 80 млн євро, які будуть витрачені на боротьбу з моторошною хворобою.

"Україна, яка продовжує страждати від актів агресії на сході країни, незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією, також піддалася негативному впливу пандемії у всіх сферах життєдіяльності. Європейський Союз вітає попереджувальні заходи, що вживаються українським урядом у відповідь на поширення COVID-19. Ми визнаємо складність деяких з цих рішень ", - йдеться в повідомленні представництва Європейського Союзу в Україні.

Також нагадаємо, 11 березня 2020 в рамках екстреного засідання Кабмін ухвалив рішення запровадити карантин по всій території України до 3 квітня - через пандемії китайського коронавірусу Covid-19. Потім, 25 березня 2020 року уряд вирішив продовжити надзвичайні карантинні заходи ще на 30 днів - до 24 квітня, а також запровадити режим надзвичайної ситуації по країні.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти