Вакцинація від коронавірусу в п'ять разів ефективніша від природних антитіл - вчені

Вакциновані люди рідше повторно хворіють на коронавірус, ніж ті, хто не отримав щеплення.
Вакцинація від коронавірусу в п'ять разів ефективніша від природних антитіл - вчені
Вакцинація - це боротьба з коронавірусом / Getty

Загальнонаціональне дослідження Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) показало, що мРНК-вакцини проти коронавірусу істотно краще захищають, ніж імунітет після перенесеного захворювання, йдеться на офіційному сайті.

Це підтверджує робота вчених з мережі VISION CDC, які зібрали дані про більш ніж 201 тисячу випадків госпіталізації в дев'яти штатах США.

Відзначається, що близько семи тисяч пацієнтів відповідали критеріям дослідження.

Також з'ясовано, що невакциновані від COVID-19 потрапляли до лікарні в п'ять разів частіше за тих, хто отримав щеплення.

Експерти проаналізували кількість невакцинованих з позитивним тестом на COVID-19 і кількість тих, хто перехворів і був госпіталізований після щеплення препаратами Pfizer або Moderna.

Виявилося, що невакциновані приблизно в п'ять разів частіше потрапляли до лікарні з коронавірусом.

Крім цього, вчені з'ясували, що вакцинація більшою мірою необхідна людям у віці 65+. Дана вакцинована група в 20 разів рідше піддавалася госпіталізації, ніж невакциновані люди цього віку.

читайте такожВООЗ заявила про нездатність вакцин зупинити пандемію коронавірусу: названо єдиний вихідДослідження підтверджує лабораторні докази того, що мРНК-вакцини стимулюють вироблення високих рівнів антитіл, які перевищують вироблені імунітетом після перенесеного коронавірусу.

Нагадаємо, в Україні, за словами міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, потроху стабілізується ситуація з коронавірусом. Кількість виписаних пацієнтів, які потрапили в лікарню через COVID-19, наближається до числа госпіталізованих.

Також в Україні стартувала вакцинація дітей. Підлітки від 12 до 17 років можуть отримати одну вакцину за умови наявності повної карти вакцинації рутинними щепленнями.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти