"Страшні нічні кошмари": в Білорусі розповіли про жахи коронавірусу

Білоруські лікарі відчувають важкий стрес на тлі боротьби з коронавірусною інфекцією і бояться за своє майбутнє.
Суботник, Білорусь
Олександр Лукашенко на суботнику під час епідемії коронавіруса / Belta

У Білорусі, де офіційна влада як і раніше не має наміру вводити карантин, маса заражених коронавірусів COVID-19. Серед медпрацівників панують панічні настрої - кількість хворих щодня зростає, а в терапії катастрофічно не вистачає персоналу і лікарняних місць.

За словами санітарки з одного з інфекційних відділень Вітебська Наталії Суворової, медпрацівникам доводиться працювати в складних умовах. Багатьох її колег вимушено перевели до відділення терапії в зв'язку з гострим дефіцитом кадрів і зростаючої кількості хворих.

"Зараз всім медикам нелегко ... Вдома навіть готувати ніколи. Перший час приходили - і трупами лягали!" - сказала Суворова, повідомляє РБК-Україна.

Лікар Мартов, який працює в тій же вітебській лікарні, скаржиться на поганий сон і не впевнений, що держава тримає ситуацію під контролем. Перебуваючи в пригніченому психологічному стані, він згадує про спалах корона вірусу у Могильові і нарікає на відсутність уваги до пандемії коронавірусної інфекції з боку влади.

"У мене моторошні нічні кошмари. Тому що немає відчуття, що все під контролем. Начебто тільки ти все під нього взяв, а воно потихеньку розвалюється. Боїшся щось не встигнути, когось недоглядіти ... Зараз в медичних колах обговорюють: чи відбудеться в Могильові те, що сталося в Вітебську. Могильовські колеги - круті професіонали. Але чи слухають їх у вищих ешелонах влади - ось в чому питання. у нас нація дуже розумних людей. Але які приймаються в результаті рішення, ви бачите ", - говорить Мартов .

Доктор Мартов також стурбований тим, чи зможе Білорусь витримати випробування на коронавірус. Відзначаючи кадрову кризу і важке психологічне навантаження, він висловив надію, що Білорусі вдасться пережити пандемію коронавірусу.

Станом на ранок 4 березня, в Білорусі зафіксовано 16 705 випадків захворювання на коронавірусну інфекцією. Вилікувалися 3 196 осіб, померли 99 людей.

Раніше вірусологи піддали критиці президента Білорусі Олександра Лукашенка, який у розпал епідемії COVID-19 готується провести урочистий парад до Дня перемоги 9 травня.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти