Скільки зберігається імунітет у тих, хто перехворів на коронавірус - відповідь учених

Результати показали, що в перші шість місяців титри специфічних антитіл IgG у 94% пацієнтів досягли максимуму через 15-28 днів.

коронавірус
Термін дії імунітету від коронавірусу / Фото Reuters

Вчені зі Швеції та Італії виявили, що у більшості тих, хто перехворів на COVID-19 імунітет зберігається до 15 місяців, повідомляє News Medical.

Автори зібрали 188 аналізів крові у 136 пацієнтів з коронавірусом, у яких захворювання супроводжувалося характерними симптомами і протікало в різній формі, від легкої до важкої.

В якості контрольної вибірки використовували плазму 108 осіб з підтвердженим негативним ПЛР-тестом.

Результати показали, що в перші шість місяців титри специфічних антитіл IgG у 94% пацієнтів досягли максимуму через 15-28 днів після появи симптомів, поступово зменшилися приблизно в чотири рази до кінця шостого місяця, а потім залишалися стабільними до 15 місяців.

Довше зберігався високий рівень антитіл у тих, хто перехворів на COVID-19 у важкій формі.

Реклама

Для порівняння вчені оцінили рівень специфічних IgG антитіл в плазмі вакцинованих. Виявилося, що через 14-35 днів після введення першої дози вакцини титри антитіл були аналогічні таким у перехворілих через шість місяців після зараження.

Читайте такжеЧи існує" Куленепробивний " імунітет до коронавірусу і як його отримати-відповідь лікаря

Після другої дози вони відповідали максимальному рівню природної відповіді у одужуючих пацієнтів.

Крім основного штаму SARS-CoV-2, автори перевірили ефективність антитіл щодо бета -, гамма - і дельта-варіантів протягом до 15 місяців після зараження.

Було підтверджено, що нейтралізує активність антитіл, хоч і в меншій мірі, зберігається і для цих варіантів коронавірусу.

Підкреслюється, що для оцінки тривалого імунітету недостатньо того часу, протягом якого проводили дослідження, проте очевидно, що у більшості пацієнтів, які перенесли коронавірус, він зберігається до 15 місяців після зараження.

Нагадаємо, станом на ранок середи, 13 жовтня 2021, коронавірус в Україні за добу виявили у 16 309 мешканців країни. У тому числі захворіли 1588 дітей і 288 медпрацівників.

За минулі 24 години було госпіталізовано 4901 особу; летальних випадків - 471 (добою раніше було 352); одужали - 6 462 особи.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Скільки зберігається імунітет у тих, хто перехворів на коронавірус - відповідь учених». Інші новини світу читайте в розділі «Світ». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Реклама
Популярное
Найсмачніший і швидкий пиріг з лаваша: готувати всього 15 хвилинНайсмачніший і швидкий пиріг з лаваша: готувати всього 15 хвилин Прикмети на 15 жовтня: що не можна робити в Купріянів день і як не потрапити в бідуПрикмети на 15 жовтня: що не можна робити в Купріянів день і як не потрапити в біду Речі, які повинні зникнути з життя жінки після 50 роківРечі, які повинні зникнути з життя жінки після 50 років Шантаж Газпрому через ПП-2 і газова криза в ЄС тривають: у Європі знову злетіла ціна на газШантаж Газпрому через ПП-2 і газова криза в ЄС тривають: у Європі знову злетіла ціна на газ Путін закинув ноги на стіл і збиткується з ЗаходуПутін закинув ноги на стіл і збиткується з Заходу

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять