"Є докази": держсекретар США накинувся на Китай через коронавірус

У США вважають, що вірус почав поширюватися із лабораторії міста Ухань.

Помпео
Помпео вважає, що Китай спеціально придумав коронавірус / Reuters

Адміністрація США має докази того, що новий коронавірус нібито почав поширюватися з лабораторії в Ухані.

З таким твердженням виступив у неділю в ефірі телеканалу ABC держсекретар США Майкл Помпео. На питання про те, чи бачив він докази на користь цієї версії, керівник зовнішньополітичного відомства США відповів: "Є серйозні докази того, що це почалося там. Ми з самого початку говорили, що це вірус, який з'явився в китайському місті Ухань".

"Китай і раніше заражав світ, у них і раніше були лабораторії, що не відповідають стандартам. Це не перший раз, коли світ зазнав вплив вірусу, що з'явився через помилки в китайській лабораторії", - стверджував Помпео.

читайте такожУханьського зараза повернеться: у НАТО назвали терміни другого спалаху Covid-19

"Розвідувальне співтовариство, як і раніше працює. Воно має продовжувати робити це і проводити перевірки, щоб ми були впевнені. Я можу заявити, що є значний обсяг доказів того, що це з'явилося з лабораторії в Ухані", - додав він.

На питання про те, чи був, на його думку, вірус створений штучно, Помпео відповів:

"По всій видимості, кращі експерти поки вважають, що він був створений людиною. У мене немає причин не вірити цьому на даному етапі".

Нагадаємо, раніше голова Уханьського інституту вірусології Юань Чжимінь заявив, що немає ніяких доказів того, що коронавірус Covid-19 був синтезований людьми навмисне.

"Крім того, деякі вчені вважають, що для синтезу вірусу потрібно екстраординарний інтелект і величезна праця. Так що я ніколи не вірив у те, що сьогодні ми, люди, змогли б синтезувати подібний вірус", — сказав вірусолог.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти