Щеплення БЦЖ врятує від моторошного коронавірусу: лікар назвав одну умову

Лікар із США розповів, може вакцина БЦЖ захистити від китайської хвороби.
білорусь коронавірус
Вакцина БЦЖ може врятувати від коронавіруса лише за однієї умови

У період пандемії вакцина БЦЖ може сприяти тому, що людина або не захворіє на коронавірус, або перенесе його в легкій формі. Але такий розвиток подій можливий за однієї лише умови.

Як повідомив в інтерв'ю на OBOZREVATEL лікар із США Леонід Ісаков, ця вакцинація може створювати певні позитивні передумови.

"Теоретично вакцина БЦЖ може працювати, але тільки в тому випадку, якщо вона сприяє формуванню так званого комплексу Гону. Якщо це тіло Гону є в легені, то там у великій кількості знаходяться макрофаги, тобто клітини-вбивці, які як раз і здатні здійснювати противірусний захист", – пояснив лікар.

читайте такожУ Києво-Печерській Лаврі від коронавіруса помер другий чернець

Водночас, якщо проба Манту показує відсутність у пацієнта комплексу Гону, "він буде беззахисним" перед коронавірусом.

"Вакцина БЦЖ на сам вірус ніякого ефекту не може давати. Але просто тому, що збільшується кількість імунокомпетентних клітин, поліпшується шанс людини або перехворіти в легкій формі, або не заразитися взагалі", – уточнив лікар.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, щеплені або ті, хто перехворіли на вітрянку та кір мають певний ступінь захисту від коронавірусу, заявив російський лікар-імунолог, кандидат медичних наук Олексій Попович. За його словами, імунітет таких людей щодо коронавірусу є міцніший. При цьому лікар наголосив, що це не означає, що їм слід дотримуватися заходів обережності.

Також писав Главред, що станом на ранок понеділка, 13 квітня, коронавірус заразив уже понад 1,85 мільйона осіб у всьому світі. Крім того, знову збільшилося число жертв китайського вірусу - їх тепер понад 114 тисяч.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти