Названо три причини, чому коронавірус частіше вбиває чоловіків, ніж жінок - The Times

Фахівці проаналізували показники летальних випадків в країнах Європи.

коронавірус
Коронавірус більш небезпечний для чоловіків / Фото pixabay.com

Європейські експерти дійшли висновку, що чоловіки і жінки з однаковою ймовірністю можуть заразитися коронавірусом Covid-19, однак вмираю, згідно зі статистикою, частіше все ж пацієнти-чоловіки.

Як пише британське видання The Time з посиланням на статистику смертності проекту Global Health 50/50, у 14 європейських країнах чоловіки помирають частіше, ніж жінки.

Згідно з офіційними даними, в Італії 55% випадків зараження коронавірусом припадає на чоловіків, але при цьому смертність становить 69%. У Франції чоловіки становлять 47% всіх лабораторно підтверджених випадків інфікування і 58% — летальних.

Журналісти запитали дослідників про причини. Фахівці висловили гіпотезу, що перша причина - спосіб життя чоловіків, які більш схильні до шкідливих звичок.

"По всьому світу чоловіки більше страждають від деяких розладів, які підвищують ризик смерті від коронавіруса. Зокрема, мова йде про хронічні захворювання легень і серцево-судинної системи. Це пов'язують з тим, що чоловіки більш схильні до ризикованого способу життя — вживають алкоголь і, що важливіше в контексті коронавіруса, курять", — пише The Time.

Друга причина – здатність жіночого організму більш інтенсивно надавати протистояння вірусам в цілому і коронавірусу, зокрема. У цьому жінкам допомагає наявність двох Х-хромосом проти однієї у чоловіків, оскільки багато генів, пов'язані з імунітетом, припадає саме на цю хромосому.

"У деяких випадках жінки мають вдвічі більше деяких критично важливих генів", — повідомив професор імунології Оксфордського університету Філіп Гоулдер.

Третя причина – гормони. Чоловіки є власниками тестостерону, який інтенсивно пригнічує імунітет. У жінок його набагато менше і, як наслідок, вища опірність організму.

Як раніше повідомлялося, епідеміолог Медичної школи Каліфорнійського університету в Ріверсайді Брендон Браун оцінив ефективність різних засобів від коронавіруса і назвав свого роду панацею.

Нагадаємо, раніше в авторитетному науковому журналі The Lancet повідомили, що офіційні цифри поширення пандемії коронавіруса можуть бути занижені – такі результати дослідження Геттінгенського університету (Німеччина).

Реклама
Підтримайте Главред

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти