У китайському Ухані небезпечний коронавірус уперше знайшли у кішок

Заява китайських вчених поставила на вуха весь світ.

Коти
У китайському Ухані коронавірус знайшли у котів / УНІАН

Хвора і дуже чутлива тема – коронавірус і домашні тварини. Ті люди, які дуже люблять котів та собак, страшенно переживають, щоб жахлива уханьська зараза не зачепила їхню радість.

Але заява китайських вчених поставила на вуха весь світ.

Справа в тому, що працівники Уханьского інституту вірології і Хуачжунського сільськогосподарського університету взяли зразки крові у сотні бродячих і домашніх кішок, що живуть на території міста Ухань, і з'ясували, що приблизно 15% тварин заражені коронавірусом.

Під час дослідження вчені відвідали притулки для тварин, що знаходяться в різних частинах міста.

"Ми відкрили антитіла до SARS-CoV-2 в організмі більше десяти кішок з Уханю. Це вказує на те, що щось подібне може відбуватися і в інших регіонах Землі, які охопила епідемія", - відзначають експерти, пише bioRxiv.

Більше того, вчені кажуть, що вірус може передаватися від однієї тварини до іншої повітряно-крапельним шляхом, але не повідомляється, чи можуть кішки заразити людей. Випадки передачі вірусу від котів до людини поки не зафіксовані.

читайте такожВчені "лоханулися": названа нова безпечна дистанція, щоб не заразитися Ковід-19Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Китаї після завершення карантину у зв'язку з епідемією коронавірусу почали працювати ринки, на яких відновився продаж кажанів для вживання в їжу.

Як повідомляє кореспондент газети Daily Mail, ринки в Гуйлінь і Дунгуань продовжують функціонувати, як ніби і не було епопеї з Сovid-19.

Закінчення карантину спровокувало масові міграції на ринку, їх відвідують тисячі людей, в тому числі купують м'ясо.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти