У США лікарі фіксують у важких хворих коронавірусом ураження мозку

Неврологи констатують, що відбувається таке нечасто, але ситуація серйозна.

коронавірус
Коронавірус може вражати не тільки легені, але і мозок / Reuters

У США медики виявляють у деяких важких пацієнтів з коронавірусом порушення роботи мозку, сплутаність свідомості, інсульти і судоми, причому дане спостереження підтверджують і колеги з інших країн, охоплених Covid-19.

Як пише New York Times, інфіковані люди страждають від утрудненого дихання, кашлю і лихоманок, що є відхиленням від норми і впливає на мозок.

За спостереженнями фахівців, у важких пацієнтів з коронавірусом фіксується дисфункція головного мозку. Саме тому відбувається зниження смаку та нюху, спостерігаються проблеми з серцем. Такі висновки вперше зробили ще лікарі в Ухані, звідки стартувала по світу пандемія.

читайте такожПомер Серджіо Россі - у нього підтвердилися аналізи на коронавірусЗа твердженням американського невролога Елісса Форі, в рідкісних випадках вірус може проникати в мозок безпосередньо. В цьому питанні спостереження американських фахівців ідентичні висновкам італійських лікарів. Всі вони фіксують інсульти, судоми, енцефалопатичні симптоми, поколювання і оніміння в руках і ногах. У Брешії (Італія) в лікарні навіть відкрили відділення NeuroCovid. Там лікують людей, у яких помічені проблеми з неврологією. Втім, як відзначають медики, таких проблем у більшості хворих коронавірусом не відзначається.

Однак, як свідчать спостереження невролога Роберта Стівенсона, дуже мало доказів для остаточного вердикту. Дані симптоми можуть свідчити про низький рівень кисню в крові.

Як раніше повідомлялося, реальне число хворих коронавірусом в світі набагато більше цифр, які озвучує офіційна статистка, заявила лікар-інфекціоніст Людмила Мухарська.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в Україні пік епідемії захворюваності COVID-19 очікується в період між 15 і 25 квітня.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти