У Москві вчені знайшли в морської губки речовини для боротьби з коронавірусом

Вчені з МДУ почнуть дослідження отриманого матеріалу.
коронавірус
Коронавірус хочуть лікувати речовинами з морських губок / Фото pixabay.com

У Росії вчені з Московського державного університету заявили, що витягли з морської губки речовини, які можливо використовувати для лікування коронавіруса.

Як повідомляє Новая газета з посиланням на наукового співробітника кафедри зоології безхребетних біофаку МДУ В'ячеслава Іваненко, глибоководні морські губки можуть стати джерелом нових противірусних препаратів та антибіотиків.

Вчені вважають, що ці найдавніші тварини, котрі фільтрують воду у величезних кількостях, виробили в результаті еволюції унікальні механізми захисту від патогенів (вірусів, грибів, бактерій, водоростей). На думку дослідників, губки можуть виробляти особливі хімічні речовини, що володіють антимікробними, антивірусними та іншими захисними властивостями, тому їх можна використовувати для лікування інфекцій.

читайте такожБЦЖ при коронавирусе: рятує щеплення від туберкульозу людей з Covid-19З губки витягли близько 30 г рідкісного аэроплизинина, який володіє властивостями, потенційно застосовними в боротьбі з цілою низкою захворювань.

"Можна очікувати, що виділені з морської губки речовини будуть включені в дослідження з пошуку нових противірусних, зокрема, противокоронавірусних, ліків", - стверджує Іваненко.

Морські губки можна знайти в Адріатичному морі біля узбережжя Чорногорії, Хорватії та Албанії. Російські вчені підкреслюють, що вже створені технологічні та ресурсні основи для отримання лікувальних біоматеріалів.

Нагадаємо, у Росії заявили про розробку препарату, який має позитивний ефект при лікуванні коронавирусной інфекції Covid-19. Ліки називаються Мефлохін.

Як раніше повідомлялося, у США займаються пошуками ефективних препаратів для лікування небезпечного китайського коронавіруса Covid-19. Зокрема, в країні проведуть випробування на 1500 заражених.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти