Пацієнти з коронавірусом можуть заражати після одужання

Під час тестування фахівці виявляють частинки вірусу.
Вчені, коронавірус
Вчені вважають, що обсервація необхідна і після одужання від коронавіруса / Известия

Володарі негативного тесту на коронавірус після одужання можуть продовжувати заражати оточуючих і поширювати інфекцію.

Як повідомляється на сайті Американського торакального товариства, навіть якщо відсутні симптоми, у зразках з ротоглотки зберігаються частинки вірусу.

Вчені проаналізували аналізи 16 пацієнтів, яким до виписки провели як мінімум два тесту методом ПЛР на наявність Covid-19. Всі пацієнти були не старше 35 років і перехворіли коронавірусом в легкій формі.

Дослідники аналізували зразки з ротоглотки у різні дні протягом тижня після виписки. Як з'ясувалося, половина майже здорових пацієнтів продовжувала виділяти вірус навіть після усунення всіх симптомів.

читайте такожБЦЖ при коронавирусе: рятує щеплення від туберкульозу людей з Covid-19Експерти відзначають, що після одужання пацієнти можуть бути заразними протягом від одного до восьми днів.

"Пацієнти після Covid-19 можуть залишатися заразними для оточуючих більш тривалий час", - підкреслили автори.

Вчені звернулися до медичної спільноти та влади з проханням продовжити ізоляцію ще на два тижні після одужання.

"Самоізоляція, як єдина ефективна на сьогоднішній день міра профілактики, дозволить знизити ризики зараження інших людей", - підкреслили вони.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, вчені дійшли висновку, що від коронавіруса помирає менше людей, ніж розраховувалося раніше, але все ж більше, ніж помирають від грипу.

Як раніше повідомлялося, представники Всесвітньої організації охорони здоров'я заявили, що як і раніше рекомендують людям не носити маски, якщо вони не хворіють Ковид-19 або не доглядають за хворими уханьський заразою.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти