"Температура доползала до 39": Акунін розповів, як перехворів коронавірусом

Письменник вирішив поділитися особистим досвідом, щоб закликати громадськість не панікувати.

Відомий російський і радянський письменник Борис Акунін вважає, що він перехворів на коронавірус разом із дружиною, оскільки про це свідчать симптоми.

Результати тестів поки не готові, тому Акуніну точно не поставлений діагноз Covid-19. Про свою "пригоду" письменник докладно написав у Facebook.

"Дивне заняття - розповідати, як хворієш на грип, але так багато народу боїться цього чортового коронавіруса, а перехворівших їм поки так мало, що я вирішив поділитися цим особистим досвідом.

Захворів я в середині дня в п'ятницю 13-го. Власне, захворіли ми обидва, я і дружина. Але у неї була форма зовсім легка: день невеликої температури, потім два дні головного болю, і ще начисто пропав нюх (є там такий симптом).

У мене форма середньої тяжкості. Це як паршивий затяжний грип з високою температурою. Різниця в тому, що поліпшення не відбувається. Температура доповзає до 39, збиваєш її парацетамолом. Завтра знову. І знову. І знову. Цим "днем бабака" я насолоджувався днів десять. Лежав удома, слухав аудіокниги. Знав, що побоюватися потрібно тільки проблем з диханням - в цьому випадку приїде "швидка". Проблем із диханням не виникало, тому настрій був злісний, але спокійне.

читайте такожСтало відомо, де Лев Лещенко заразився коронавірусомМені не пощастило, що я був з ранніх, і в перші дні хвороби ніякого лікування ще не було. На одинадцятий день нарешті з'явився лікар з успішним досвідом і прописав мені курс антибіотиків. Ну і поступово стало краще. Ось, власне, вся розповідь.З'явилися і інші методи. Вони поки експериментальні, але багатьом допомагають. Загалом, чим пізніше захворієте, тим легше буде вас вилікувати - в цьому головний сенс дотримання карантину. Але самі ніяких антибіотиків і тим більше гидроксихлорохину без призначення лікаря, звичайно, не приймайте.Найбільше мене турбує не вірус, а психоз навколо нього. Будь ласка, не залякуйте себе. Це дуже небезпечно. Не постите всякі жахи, якими переповнений інтернет. Всі ці "фотографії легких, уражених коронавірусом", "труни в Бергамо", опису жахів самотньої смерті і т. д. Подумайте про те, скільки навколо вразливих, недовірливих, нервових людей. Психоз і самонавіювання - ось зараз головна небезпека.

Будьте обережні, ведіть себе відповідально, але не панікуйте. І допомагайте тим, хто в самоізоляції. Особливо старим і хворим. В Англії зараз проходить кампанія з інтернет-рекрутування волонтерів: хто може сходити за продуктами, погуляти з собакою і т.п. Записуються сотні тисяч людей. Особливий попит на тих, хто вже перехворів. Коли я зроблю тест, який підтверджує імунітет (тест повинен з'явитися на наступному тижні), теж обов'язково реєструватимуся. Буду гуляти з собаками, це ж не погано.

Загалом, дихайте рівно. Час працює на нас. Суспільство і медицина швидко мобілізуються. Давайте розглядати цю епідемію як стимул для розвитку взаємодопомоги та організованості. Ми всі тут по одну лінію фронту, а таке нечасто буває ", - написав Акунін.

Раніше повідомлялося, що Тілль Ліндеман потрапив до лікарні. Німецькі видання писали, що у Ліндемана підозрювали запалення легенів, крім того, у нього був жар.

Нагадаємо, від коронавіруса помер голлівудський актор Марк Блум.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти