Чому чоловіки частіше вмирають від коронавірусу, ніж жінки - відповідь вчених

Дослідники назвали низку причин, через які представники сильної статі масово помирають від страшної хвороби.

Пацієнт, Коронавірус
Чому чоловіки частіше вмирають від коронавиурса, ніж жінки / Reuters

Коронавірус, який поширюється світом з грудня минулого року, найчастіше вражає чоловічу частину населення у всіх країнах, де були зафіксовані вогнища зараження.

Так, згідно зі статистикою Всесвітньої Організації охорони Здоров'я, більшість із інфікованих громадян в Італії - чоловіки (60%), пише CNN. При цьому жертвами коронавірусної інфекції теж найчастіше стають представники сильної статі (70%).

читайте такожВірус виживає роками: експерт розповіла, як не підхопити COVID-19

Нині дані про смертність від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, представили Іран, Китай, Франція, Італія, Німеччина і Південна Корея. При цьому доступні дані за статистикою, котра охоплює відсоток хворих людей, ще з семи країн.

Згідно з інформацією, чоловіки від коронавірусу вмирають в середньому у два рази частіше за жінок.

Вчені стверджують, що подібна картина складається з багатьох нюансів:

  • Епідеміологи вважають, що особливістю вірусу є його націленість на враження імунітету, який у жінок є більш сильним, особливо до дії інфекційних захворювань. Це обумовлено генетично і особливо стосується жінок, котрі народили, чий імунітет вже страждав від раптових послаблень, викликаних вагітністю, і готовий до подібного у майбутньому. Простіше кажучи, у жінок вищий запас міцності.
  • Чоловіки частіше страждають від хронічних недуг, що впливає на загальну картину смертності від даного захворювання. Зокрема, мова йде про гіпертонію, цукровий діабет, хвороби верхніх дихальних шляхів.
  • це пов'язано зі способом життя, адже саме чоловіки частіше схильні до шкідливих звичок, вживання алкоголю і куріння. У тій же Італії курять 7 мільйонів чоловіків і всього 4,5 мільйони жінок. Саме курцям реанімація була потрібна у два рази частіше в порівнянні з тими, у кого не було шкідливих звичок.

Раніше Главред писав, що У Всесвітній організації охорони здоров'я прокоментували перспективи створення вакцини від коронавірусу. За словами представника ВООЗ в РФ Меліти Вуйнович, очікувати появу готової вакцини проти коронавірусу можна не раніше, ніж через рік.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося виділити з матеріалу від пацієнта з COVID-19 і розшифрувати перший повний геном китайського коронавірусу SARS-CoV-2.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти