Коронавірус виявився більш живучим: з'явилася нова загроза

Вчені з'ясували, що китайський вірус може жити на поверхнях до 17 днів.
коронавірус
Коронавірус може виживати на поверхнях до 17 днів / Reuters

Китайський коронавірус, який з грудня місяця лютує в світі і вже забрав багато людських життів, може виживати на поверхнях до 17 днів.

Про це свідчать результати досліджень вчених Центру з контролю і профілактики захворювань США, пише CNBC.

Вчені проаналізували випадок зараження на круїзному лайнері і з'ясували, що Covid-2019 продовжував жити на борту японського судна "Diamond Princess" в Каліфорнії до 17 днів і живе на поверхнях набагато довше, ніж показували попередні дослідження.

читайте такожКрах української медицини в розпал епідемії

Пасажирів і членів екіпажу помістили в карантин на борту після того, як попередні гості "Diamond Princess", у яких не було ніяких симптомів, виявилися інфікованими коронавірусом. Результати аналізів, проведених після висадки пасажирів на берег, це підтвердили.

Вірус виявили на різних поверхнях в каютах по завершенню 17 днів після висадки людей. Вчені відзначили, що це не означає, що Covid-2019 розмножується на поверхні.

"COVID-19 на круїзних суднах створює ризик швидкого поширення хвороб, викликаючи спалахи серед вразливої групи населення, і необхідні активні зусилля щодо стримування поширення", — йдеться в дослідженні.

Нагадаємо, новий коронавірус був зафіксований в Китаї, а потім "зараза" поширилася світом. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію вірусу, в низці держав, зокрема і в Україні, запроваджено карантин.

Євген Комаровський прогнозував, що пандемія китайського коронавірусу припиниться після того, як захворіють до 80% населення Землі.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти