Кого коронавірус "убиває" в Італії і чим хворіли жертви уханьської зарази – страхітливі дані

Епідеміологи з Італії визначили, кого китайський вірус "убиває" частіше - жінок чи чоловіків.

Стало відомо, на кого полює коронавірус в Італії / Фото pixabay.com
Стало відомо, на кого полює коронавірус в Італії / Фото pixabay.com

Світ з жахом і співчуттям дивиться на Італію. Щодня інформація про смерті жителів цієї сонячної і колись безтурботної країни через жахливий китайський вірус COVID-19 сприймається болісно.

Станом на 23 березня там зафіксовано вже 5476 смертей.

Італійські епідеміологи опублікували страшне аналітичне зведення про демографічні і клінічні характеристики перших 3 200 жертв коронавірусу.

Де в Італії "прописався" коронавірус

За інформацією аналітиків, більше 68% померлих жили в Ломбардії. До слова, саме Ломбардія стала першим епіцентром спалаху коронавірусу в Італії.

Ще 25% смертельних випадків сконцентровані в сусідніх північних провінціях - Емілія-Романья, Венето, Лігурія, П'ємонт, Венеція.

Кого коронавірус "убиває" в Італії

Половина італійців, які захворіли на китайський вірус, старші за 63 роки. Медіанний вік померлих хворих на 17 років більший - 80 років (82 роки у жінок, 79 - у чоловіків).

Наймолодшому італійцеві, який помер від COVID-19, був 31 рік, найстаршому - 103 роки.

Крім того, 9 з 3200 померлим було до 40 років, 27 - від 40 до 49 років, 93 - від 50 до 59 років, 329 - від 60 до 69 років.

Чим хворіли жертви "уханьскої зарази"

48,6% жертв коронавірусу в Італії хворіли мінімум на три хронічні хвороби, а саме:

у 73,8% була гіпертонія,

у 33% - діабет,

у 30% - ішемічна хвороба серця,

у 22% - важка аритмія,

у 20% - хронічна ниркова недостатність,

у 19,5% - рак,

у 13,7% - хронічне обструктивне захворювання легень,

у 11,9% - деменція,

11,2% перенесли інсульт.

Також стало відомо, що 1,2% померлих не мали хронічних захворювань, 23% хворіли на одну з перерахованих хвороб, 26% - на дві.

Коронавірус "полює" на жінок чи на чоловіків?

Ситуація в Італії показала, що жертвами смертоносного китайського вірусу частіше стають чоловіки. Зокрема, у всіх вікових групах, крім найстаршої (90+), серед померлих переважають чоловіки.

Аналітики уточнили, що особливо великий гендерний дисбаланс у віковій групі 60-80 років. Серед померлих пацієнтів 60-69 років чоловіки становлять понад 80%, 70-79 років - 77%.

Чи є життя після реанімації

Хворі, яких не змогли врятувати в Італії, надходили в лікарню в середньому через 4 дні після появи симптомів хвороби і вмирали через 4 дні перебування в лікарні.

Ті пацієнти, які потрапили в реанімацію, прожили після шпиталізації на один день довше, ніж ті, кому місця в реанімації не вистачило, пише israelinfo.

читайте такожКоронавірус "прописався" в Італії: стільки людей уханьська зараза ще не вбивалаНагадаємо, раніше помічник генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров'я Брюс Ейлвард пояснив, у чому може бути причина такого високого рівня смертності в Італії. За його словами, справа може бути не тільки в демографічних особливостях країни, але і в специфіці системи тестування.

Після того, як спалах інфекції зафіксували в Ломбардії, тест на коронавірус робили всім особам, які контактували із зараженими. Однак надалі через зростання числа інфікованих і нестачу матеріалів було прийнято рішення тестувати на коронавірус тільки людей з важкими симптомами і громадян, які входять до групи ризику.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти