Коли Європа переможе коронавірус: китайський експерт дав невтішний прогноз

Повна перемога над COVID-19 не буде швидкою.

коронавірус
Коронавірус буде зникати, а потім десь знову проявлятися / Reuters

Один з провідних вірусологів Китаю Чжан Веньхунь спрогнозував, коли Європі вдасться побороти коронавірус COVID-19, який прийшов з Піднебесної і тепер міцно зайняв позиції в європейських країнах.

Зокрема, Веньхунь заявив, що європейським країнам не варто сподіватися на швидку перемогу над коронавірусом – цей процес може зайняти близько двох років.

"Цілком імовірно, що вірус буде зникати, а потім десь знову проявлятися. Так може тривати рік або два. Можу сказати точно: забудьте, що пандемія завершиться в Європі в найближчому майбутньому", - цитує вірусолога South China Morning Post.

А ось терміни, коли епідемія коронавірусу стане контрольованою, залежать від глобальних зусиль щодо її стримування. І ці заходи повинні бути надзвичайно радикальними.

"Якби в усьому світі можна було припинити рух на 4 тижні, то її можна було б зупинити. Але мені важко навіть уявити, що таке можливо", - зазначив Веньхунь.

читайте такожКоли закінчиться пандемія коронавірусу: що напрогнозували вчені

Нагадаємо, перший офіційний випадок зараження коронавірусу був зафіксований ще в грудні 2019 року. З того часу коронавірус поширився по всьому світу і заразив 336 тисяч осіб. При цьому майже 15 тисяч померли від ускладнень, спричинених COVID-19.

Станом на 22:50 неділі, 22 березня, в Україні підтверджені 73 випадки зараження COVID-19. За добу було виявлено 26 нових випадків, 20 з яких - у Києві.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти