Це - війна: експерт спрогнозував наслідки пандемії коронавіруса

На думку Юрія Романенка, пандемію китайського коронавіруса за масштабом шкоди для планети можна легко порівняти зі світовою війною.
Пандемія, Європа
Пандемія за масштабом шкоди буде цілком порівнянна з світовою війною / Reuters

Пандемія китайського коронавіруса Covid-19 за катастрофічністю наслідків цілком зможе посперечатись зі світовими війнами.

Таку думку в ефірі передачі Право на владу телеканалу 1+1 висловив керівник політичних програм Українського інституту майбутнього і эксперт Юрій Романенко.

"Це те, що досі не зрозуміли в Україні — це не вірус, це війна. І це не "дивна війна" на сході України. Це війна, яка потрясе фундаментальні основи світової системи. Вірус каталізує ключові диспропорції у світовій системі, що радикалізують конфлікти інтересів на глобальному і локальному рівні. Всі великі та маленькі економічні системи будуть йти у спіраль, замикаючись, щоб мінімізувати витрати", - вважає він.

Крім того, Романенко переконаний - пандемія змусить світові уряди діяти у збиток для економіки власних країн.

"При цьому вірус буде змушувати уряди діяти у позаекономічній логіці. Вона буде домінувати і визначати характер політичних дій. Саме тому відповідь на такий масштабний виклик зажадає тотальності у реакціях держав", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше японські вчені-дослідники успішно випробували новий спосіб лікування китайського коронавіруса - за допомогою старого препарату. До цього професор Школи системної біології GMU (США) Анча Баранова назвала дві умови закінчення пандемії COVID-19

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти