Стало відомо, скільки українських заробітчан покинули Польщу через коронавірус

З країни виїхало 4% українців.
Заробітчани
Заробітчани неохоче покидають Польщу / Reuters

З моменту оголошення про закриття польсько-українського кордону Польщу вирішили покинути 4% українських трудових мігрантів, які вирішили провести карантин вдома.

Як повідомляє аналітичний департамент Компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, дані актуальні станом на 17 березня.

Уточнюється, що виїхати вирішили ті заробітчани, яких до такого вчинку змусили обставини. У декого закінчується віза, необхідно переоформити документи, а хтось працював в Польщі за безвизу без спеціальних дозволів.

"У нас є чіткі цифри по нашим співробітникам, які говорять про те, що в Україну на 17 березня повернулося не більше 3-4%. Ситуація з карантином непередбачувана, тому українці, які перебувають у Польщі за безвізом, поспішили повернутися додому. Вони не хочуть залишатися в Польщі, працювати нелегально і отримати штамп про депортацію, коли закінчиться термін легального перебування", - заявили в компанії.

читайте такожСтали відомі страшні подробиці смерті в Чернівцях другий жертви коронавірусаЗа даними роботодавців, більшість польських виробничих підприємств працюють у штатному режимі. У кризовій ситуації кількість робочих місць збільшили продуктові та логістичні компанії. Такі вакансії охоче пропонують українцям, які залишилися без роботи після закриття ресторанів, кафе, готелів.

"Ситуація дуже динамічна і змінюється кожен день. На даний момент ми не звільнили жодного працівника. Намагаємося оперативно переводити їх на інші підприємства, де є попит на робочі руки", - стверджують у компанії.

Нагадаємо, політичний та економічний експерт Тарас Загородній в коментарі Главреду розповів про те, як епідемія китайського коронавіруса може вплинути на економіку України - в першу чергу як удар по українським заробітчанам.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти