Коли пандемія коронавірусу піде на спад – експерт здивував прогнозом

Населення стане маломобільним, і зовсім не тому, що в цьому є якийсь політичний сенс.

Коронавірус, вчені
Коронавірус змінить звички людей / Reuters

У випадку з епідеміями, на кшталт тієї, що є зараз, люди будуть замінювати свої звички, в тому числі туристичні, тому що вони будуть реально боятися за своє здоров'я і своїх близьких, заявив професор московської школи управління Сколково, експерт в галузі біологічної безпеки Микола Дурманов.

"Ми зараз живемо в золотий вік туристичної індустрії, коли людство може переміщатися з величезною швидкістю. Але це вершина. Далі буде тільки гірше. Якщо буде ще з щільністю 2-3 роки кілька таких епідемій, то більшість країн відновлять жорсткі межі, і переміщення біологічних об'єктів, у тому числі і людей, буде вкрай складним", - пояснив експерт в ефірі програми Правильним курсом.

За його словами, населення стане маломобільним, і зовсім не тому, що в цьому є якийсь політичний сенс, а все для того, щоб уберегтися від стрімкого поширення інфекції.

У контексты ліків від коронавірусу, Дурманов сказав, що фармацевтичним компаніям невигідно цим займатися, тому навряд чи варто на них чекати.

"Багато фармацевтичних компаній не займаються коронавірусними інфекціями та препаратами для їх лікування. Наприклад, американська компанія Merck sharp і доум прямо говорить, що, мовляв, під час епідемії свинячого грипу вони зайнялися ним, а він взяв і скінчився, і компанія залишилася зі збитками. Інші кажуть, що пробували зробити ліки проти еболи, вклали 3 мільярди, а вона не прийшла, а у них збитки", - висловився експерт.

На думку Дурманова, пандемія коронавірусу піде на спад у травні.

"Я сподіваюся, що коронавірусна інфекція піде на спад у травні", - підкреслив Дурманов.

При цьому експерт звернув увагу на те, що коронавірус – це тренування всіх нас на той випадок, якщо прийдуть реальні проблеми.

"Наприклад, це може бути ебола зі смертністю 100%. Таку проблему можуть створити терористи-хулігани", - підсумував Дурманов.

читайте такожХитра зараза: китайські вчені зробили сенсаційне відкриття про коронавірусНагадаємо, раніше повідомлялося, через коронавірус в найближчі 15 років нас чекає перебудова міських господарств і міських звичок, заявив професор московської школи управління Сколково, експерт в галузі біологічної безпеки Микола Дурманов.

"Швидше за все зникне далекий туризм, коли люди мчать через всю планету, щоб протягом двох тижнів погріти свій організм під тропічним сонцем. На зміну цьому туризму прийде те, що зараз ми бачимо в США та Скандинавії – це домашній туризм, історичний туризм, агро-індустріальний туризм, тому що подорожі через планету будуть ховати в собі невиправдані ризики", - розповів Дурманов.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти