Шокуюча цифра: експерти назвали можливу кількість жертв коронавірусу

Як не крути, але спалах вірусу з Китаю матиме колосальні наслідки.

коронавірус
Коронавірус може вбити 68 мільйонів осіб / Фото pixabay.com

Вчені з Австралійського національного університету змоделювали сім сценаріїв впливу епідемії китайського коронавірусу COVID-19, який мутував і став ще більш небезпечним, на світову економіку. І кожен сценарій гірший за попередній.

Навіть найбільш "лайтовий" варіант завдасть серйозної шкоди. Його змоделювали за прикладом пандемії грипу в Гонконгу, внаслідок спалаху якої в 1968-1969 роках загинуло близько 1 мільйона осіб, передає Business Insider. Зокрема, у випадку цього сценарію – найкращого із семи – дослідники оцінюють втрату глобального ВВП в розмірі 2,4 трлн доларів США, а кількість жертв коронавірусу складе 15 мільйонів осіб.

Більш небезпечну модель розвитку подій розробили на основі пандемії іспанського грипу – в період з 1918 по 1920 роки у світі загинуло приблизно 17-50 мільйонів осіб. Якщо події розгортатимуться за цією моделлю, то глобальні втрати ВВП можуть досягати 9 трильйонів доларів США, а кількість загиблих перевищить 68 мільйонів.

читайте такожНевразливі для коронавірусу: експерти назвали щасливчиківЯк би то не було, навіть обмежений спалах коронавірусу може у короткостроковій перспективі значно вплинути на світову економіку. У зв'язку з цим професор економіки АНУ Уорік МакКіббін закликав країни працювати разом, щоби максимально обмежити потенційні збитки.

До речі, за даними Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса, станом на ранок 6 березня число заражених коронавірусом в світі склало 98 382 людини, жертвами Covid-19 стали 3 383 осіб, одужали – 55 422 пацієнта.

Шокуюча цифра: експерти назвали можливу кількість жертв коронавірусу
gisanddata.maps.arcgis.com

Як повідомляв Главред, голова кафедри епідеміології та біостатистики Гонконзького університету Бен Каулінг прогнозує, що коронавірус COVID-19 може вдарити з новою силою. За його словами, в Китаї може початися друга хвиля епідемії. Крім того, за його словами, в найближчі тижні коронавірус може просочитися у ще низку країн. При цьому, якщо не будуть прийняті ефективні заходи контролю, після другого місяця мова може йти вже про 10 тисяч випадків зараження, почнуть з'являтися летальні випадки, кількість яких до кінця другого місяця може досягти 20-30.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти