"Очі темряви": американський письменник передбачив спалах китайського коронавіруса

В одній із глав книги згадується вірус Ухань-400

Китайський коронавірус
Китайський коронавірус / GettyImages

Американський письменник Дін Кунц передбачив появу китайського коронавірусу ще у 1981 році. Так, у своєму трилері "Очі темряви" він розповідає про смертельно небезпечний вірус Ухань-400.

Згідно з сюжетом книги, героїня відпустила дитину в похід, але під час подорожі він нібито гине. Через якийсь час жінка починає отримувати таємничі повідомлення про те, що хлопчик живий і починає власне розслідування.

В одній із глав книги згадується вірус Ухань-400, який у перших виданнях книги називається Гірки-400, але з 1989 року назва вірусу змінили на Вухан – один з варіантів написання Уханя.

"Один китайський вчений, Лі Чен, потайки емігрував в Сполучені Штати і привіз з собою матеріали про нову китайську бактеріологічну зброю. Новий вірус вони назвали Ухань-400, за назвою міста, поруч з яким знаходиться секретна лабораторія, де створили цей вірус, і за ефективністю він у сотні разів перевершував всі інші мікроорганізми, розроблені в будь-якому іншому науково-дослідному центрі нашої планети", - описується смертельний вірус в книзі.

При цьому зазначено, що носій вірусу ставав заразним вже через чотири години після контакту з ним, а заражений не живе довше 24 годин. Більшість помирає через дванадцять.

Як раніше повідомляв Главред, вчені вважають, що джерелом смертельного китайського коронавірусу стали змії.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти