Коронавірус не в трійці лідерів: Держстат назвав найчастіші причини смерті українців

Найчастішою причиною смерті серед українців стали хвороби системи кровообігу, від яких померли понад 300 тис. осіб.

коронавірус, реанімація
Як коронавірус вплинув на статистику смертності / carpathia.gov.ua

За даними Державної служби статистики, з січня по вересень 2021 року в Україні померло 487 855 осіб. Смертність від COVID-19 посіла четверте місце, після хвороб системи кровообігу, інсульту і раку.

Загалом з початку 2021 року від ускладнень, викликаних коронавірусом, загинуло понад 40 тисяч наших земляків. Найчастішою причиною смерті серед українців стали хвороби системи кровообігу, від яких померли 306 127 осіб, з них:

  • ішемічна хвороба серця – 213 278 людини;
  • інсульт – 59 270 осіб;
  • алкогольна кардіоміопатія – 2 549 осіб.

Крім того, від раку загинула 55 352 людина, а від хвороби органів травлення – 18 093. Від грипу та пневмонії, за даними Держстату, померло 11 698 осіб, а хвороби органів дихання стали причинами смерті 15 364 тисяч осіб. Ще 4 648 людей загинули від інфекційних хвороб, зокрема від туберкульозу – 2 090. Від СНІДу померло 1 712 українців, що менше, ніж від аварій.

Зовнішні причини смерті

Крім того, 20 816 українців загинули в результаті зовнішніх причин:

  • транспортні нещасні випадки – 2 571 людина;
  • утоплення – 1 344 людей;
  • загибель на пожежі – 866 людей;
  • випадкове отруєння (крім алкоголю) – 1 148 людей;
  • отруєння алкоголем – 1 281 людина;
  • самогубства – 4 584 людини;
  • умисні вбивства – 949 людей.

У НАН кажуть, що померлих від COVID-19 може бути більше

В НАН України заявили, що до кінця року офіційне число померлих від COVID-19 в Україні може досягти 100 тисяч. При цьому реальна кількість померлих від хвороби українців мінімум удвічі вища.

Станом на сьогодні в червоній зоні карантину знаходяться 19 областей, що прискорило темпи вакцинації, тому очікується, що взимку ми побачимо результат цього, оскільки значний відсоток людей буде захищений від складного перебігу хвороби.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Коронавірус не в трійці лідерів: Держстат назвав найчастіші причини смерті українців». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Орхідеї цвістимуть цілий рік: як приготувати домашнє добриво з двох простих інгредієнтівОрхідеї цвістимуть цілий рік: як приготувати домашнє добриво з двох простих інгредієнтів Найжахливіші ідеї для кухні або як надати дорогий вид головній зоні житла, не витративши ні копійкиНайжахливіші ідеї для кухні або як надати дорогий вид головній зоні житла, не витративши ні копійки Східний гороскоп 2022: кого зі знаків чекає неймовірна удача в рік ТиграСхідний гороскоп 2022: кого зі знаків чекає неймовірна удача в рік Тигра Артур Логай розповів, ким була мати його позашлюбного сина ГерманаАртур Логай розповів, ким була мати його позашлюбного сина Германа Світ навиворіт. Еквадор: Дмитро Комаров розповість драматичну історію про перший контакт з ваораніСвіт навиворіт. Еквадор: Дмитро Комаров розповість драматичну історію про перший контакт з ваорані
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти