На сайті Главред відбувся чат з письменницею, педагогом, громадською діячкою Ларисою Ніцой. Під час спілкування з читачами вона відповіла на запитання, чи є українці та білоруси братніми народами.
Ніцой навела як приклад свій досвід під час візиту в Литву, Латвію та Естонію кілька років тому.
"Ми звикли називати народи Литви, Латвії та Естонії прибалтами. Але слово "прибалти" - це теж термін московитів, як і назва Київська Русь, ніби ще є якась Русь. Прибалтами ніхто в світі їх не називав, але московити почали. І я теж їх так називала, коли приїхала туди. Але вони одразу зазначили, що вони – не прибалти, а народи країн Балтії. Я спробувала сказати, що вони - "три братніх народи", але і тут мені заперечили, тому що вони вважають себе просто сусідами", - розповіла Ніцой.
За її словами, український та білоруський народи - теж сусіди.
"З одних питань у нас є взаєморозуміння, з інших - ми сперечаємося. Ми повинні чітко бачити межі тв не переступати їх. Якщо сусіди просять підтримки, потрібно підтримувати їх, якщо просять допомоги - допомагати, якщо просять не втручатися - значить, не втручатися і не лізти зі своєю допомогою", - вважає Ніцой.
При цьому вона додала, що завдання гуманітарної політики країни – виховати повагу до себе, повернути собі свою історію та пам'ять.
"Адже нам спеціально прали пам'ять. Тому, якщо говорити про "братні народи", то нам вся Європа братня, тому що з нашої території відбувалося розселення народів", - резюмувала письменниця.
читайте такожЯк відрізнити українців від росіян: Ніцой назвала головну ознаку
Як повідомляв Главред, раніше Лариса Ніцой заявила, що для того, щоби ментально повернути жителів територій Донбасу, які вже восьмий рік живуть в умовах російської окупації, піде дуже багато часу. Розкол поглибився, бо окупанти проводять там агресивну антиукраїнську політику. При цьому Україна не проводить агресивну політику проти тих людей, які живуть в "ЛНР" і "ДНР".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред