В Євросоюзі представили план співпраці з країнами "Східного партнерства", в тому числі з Україною. У ньому йдеться про суму 2,3 мільярда євро.
Як повідомляє ЄП з посиланням на представника Єврокомісії Петра Стано, таким чином, Єврокомісія вирішила посприяти реалізації пріоритетів у співпраці з країнами даної програми.
Головні акценти плану-п'ять довгострокових цілей-основоположників для довгострокової економічної рівноваги. Для чого ЄС виділить другій стороні співпраці 2,3 мільярда євро у вигляді грантів, гарантій і змішаних інструментів фінансування. Однак з потенціалом залучення до 17 млрд євро державних і приватних інвестицій.
Це комплексний план. І він спрямований на збільшення торгівлі, економічного зростання, створення робочих місць, поліпшення комунікаційної інфраструктури, зміцнення демократичних інститутів і верховенства права, вдосконалення "зелених" і цифрових трансформацій, а також на розвиток "справедливих, гендерно рівних та інклюзивних" спільнот у всіх країнах "Східного партнерства".
Ці пропозиції ще не затверджені повністю і вони можуть бути змінені в рамках подальшого двостороннього обговорення, яке відбудеться в рамках шостого саміту "Східного партнерства", запланованого на грудень поточного року.
Що таке "Східне партерство":
Це-політична ініціатива, яку заснували на Празькому саміті в травні 2009 року заради зближення з ЄС Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.
Головна запорука Партнерства-стимулювання політичних і соціально-економічних реформ у вищезазначених країнах.
Україна в "Східному партерстві":
У травні цього року глави МЗС України, Молдови та Грузії ініціювали асоційоване тріо для посилення євроінтеграції. Ці три країни, включаю Україну, будуть посилено співпрацювати заради членства в ЄС.
24 червня в Брюсселі "тріо" вже представило свою мету, яка говорить про необхідність виведення співробітництво в рамках ініціативи "Східне партнерство" на новий рівень.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред