Блокування акаунтів президента США Дональда Трампа у соцмережах не варто розглядати так драматично і трагічно, нібито на наших очах сталося щось неймовірне.
Позиції великих транснаціональних технологічних корпорацій вже давно залишаються сильними і впливовими, це не новина вчорашнього дня, це частина навколишньої реальності.
Блокування великих акаунтів з політичних та інших причин - теж секрет Полішинеля.
Це відбувалося раніше, відбувається зараз і буде відбуватися в майбутньому, і не тому, що корпорації тепер повинні стати в нашій свідомості уособленням нового вселенського зла, а тому, що вони це можуть, і це активно використовують у своїх інтересах різні політичні еліти, як свого часу (та й зараз теж) експлуатували пресу.
читайте такожСвої пошуковики і месенджери стають умовою незалежності будь-якої країни
Всі ці обурення і розтрощення з приводу Трампа або Байдена не мають сенсу, так як вони виникають з морально-етичного сприйняття того, що відбувається, в той час як насправді мова йде про звичайну політичну боротьбу, яку Трамп реально програв, і багато в чому через свої ж дії, особливості характеру і необдумани заяви. Природно, конкуренти і деякі соратники, яких це все дістало, негайно скористалися ситуацією.
Я б з блокування Трампа виніс наступні висновки:
- Корпорації в черговий раз продемонстрували, що вони можуть, якщо треба. І це вже факт, а не тренд.
- Надмірна залежність від соціальних платформ, які ти не контролюєш, створює вразливість, яку Дональд Трамп, мабуть, до кінця не усвідомлював, коли в минулому році почав наїжджати на Twitter і FB в своїх особистих інтересах. У підсумку, отримав під дих в найбільш вразливий і слабкий момент. А чого було очікувати?
- Приклад Трампа тільки переконає держави і суспільства ще більше в тому, що корпорації треба контролювати, а це обіцяє тією ще сутичкою між ними в найближчі роки.
- Тренд на закриття держав, створення замкнутих еко-систем буде лише посилюватися, так як сьогодні саме в цьому бачать ознаку спроможності, ефективності, могутності і самодостатності держав, а не наявність демократії, верховенства права, рівності або свободи, як раніше. І те, що саме США вказали цей шлях через трамповський ревізіонізм останніх 4 років в рази підсилює ефект, розв'язуючи багатьом руки.
- Так, для Дональда Трампа - це абсолютний політичний крах. Я повторюся: нічого дивного, він сам до цього привів, вибравши саме той метод комунікації, який у нього був. Але! Колективний "Трамп" нікуди не дінеться.
І чим більше демократи будуть його тиснути, тим більш запеклішою, агресивнішою і радикальнішою буде його позиція, а сам Дональд Трамп зможе вдосталь награтися в образ "жертви" глибинної держави, змови масонів і ілюмінатів на величезну насолоду своїх екзальтованих фанатів. На якій платформі це буде зроблено - не важливо.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред