StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Виховання в епоху гаджетів: скільки часу за телефоном можна проводити дитині

10 листопада 2023, 18:17
1295
Телефон - це не лише засіб зв'язку, а й джерело інформації, розваг і спілкування, але його надмірне використання може негативно позначитися на здоров'ї дитини.
Виховання в епоху гаджетів: скільки часу за телефоном можна проводити дитині
Скільки часу слід проводити дітям за телефоном / Коллаж: Главред, фото: pixabay.com

Сучасний світ неможливо уявити без гаджетів та смартфонів, які стали невід'ємною частиною повсякденного життя. Діти починають користуватися телефонами, планшетами та іншими гаджетами з раннього віку. Але як батькам визначити, скільки часу діти можуть проводити за такими пристроями, не завдаючи шкоди своєму здоров'ю та розвитку?

Скільки годин в день можна дивитись телефон дітям

Загалом, фахівці рекомендують дітям проводити за телефоном не більше двох годин на день. Це стосується дітей від 5 до 17 років. Для дітей молодшого віку, до 5 років, час, проведений за телефоном, має бути ще меншим, до 1 години на день.

Важливо також враховувати, що цей час включає в себе не тільки активний час користування телефоном, а й пасивний, коли дитина просто дивиться на екран.

відео дня

Чому важливо обмежувати час користування телефоном

Надмірне використання телефонів може призвести до ряду проблем зі здоров'ям, як фізичного, так і психічного. До них належать:

  • Порушення зору
  • Головний біль
  • Проблеми зі сном
  • Проблеми з навчанням
  • Відчуття тривоги та депресії
  • Залежність від гаджетів

Скільки можна сидіти в телефоні, щоб не зіпсувати зір

Передусім, важливо зрозуміти, що зоровий апарат дитини розвивається і згубний вплив екранів може бути різним у різних вікових груп. Вчені та офтальмологи рекомендують дотримуватися певних правил для збереження зору.

Ключовим аспектом є регулярні перерви. Американські лікарі рекомендують використовувати правило "20-20-20": кожні 20 хвилин екранного часу – 20 секунд відпочинку, під час якого слід дивитися на предмети, розташовані на відстані близько 20 футів (приблизно 6 метрів). Це допоможе зменшити втому очей та надмірне напруження.

Також слід звертати увагу на розташування екрану та освітлення. Телефон слід тримати на відстані близько 40 см від очей та на рівні очей, щоб зменшити напруження шиї та очей. Важливо використовувати пристрої в добре освітленому приміщенні та уникати роботи в темряві.

Нічний режим або фільтри блакитного світла можуть допомогти зменшити вплив шкідливого світла на сон та загальний стан зору. Важливо також обмежувати час, присвячений екранам перед сном.

Скільки часу можна сидіти в телефоні дітям дошкільного віку

Медичні експерти рекомендують обережний підхід до використання телефонів та планшетів у ранньому віці. Для дітей віком від двох до трьох років рекомендується обмежувати час використання цих пристроїв до 5-10 хвилин на день. Зі старшого дошкільного віку час можна поступово збільшувати: на 4 році – до 15-20 хвилин, на 5-6 роках – до 30-40 хвилин. Від шести років та далі, експерти рекомендують не перевищувати 1 годину на день з обов'язковими перервами.

При цьому, лікарі категорично висловлюють заборону на використання комп’ютерних ігор для дітей до двох років. Американська асоціація педіатрів рекомендує обмежити час перегляду мультфільмів дітям віком від двох років до 5-10 хвилин. Крім того, важливо переглядати мультфільми разом з дорослими для ефективного фільтрування інформації з екрану.

Скільки часу можна користуватись телефоном підліткам

9-11 років: Дев'ятирічні діти перебувають на етапі активного навчання і розвитку соціальних навичок. Основним завданням є баланс між онлайн та офлайн активностями. Тривалість користування телефоном слід обмежувати до 1 години на день, з акцентом на використання освітніх ресурсів та розвивальних ігор.

12-13 років: На цьому етапі дитина може бути більш самостійною в управлінні своїм часом. Проте важливо стежити за змістом контенту та часом, витраченим на соціальні мережі. Рекомендується не більше 3-4 годин на день, з фокусом на розвиток інтересів та навичок.

14-16 років: Дитина на цьому етапі може вже розвивати власні інтереси та глибше вивчати певні теми через технології. Тривалість користування телефоном може залишатися на рівні 3-4 годин, але важливо сприяти розумінню важливості балансу та різноманітності в заняттях.

Як боротися із залежністю від телефону у дитини

Якщо ви помічаєте, що ваша дитина проводить за телефоном занадто багато часу, вам слід вжити заходів. Щоб побороти залежність дитини від телефону поговоріть із дитиною про це, розкажіть їй про можливі наслідки надмірного використання телефонів.

Варто встановити правила користування телефоном. Домовтеся з дитиною про те, скільки часу вона може проводити за телефоном у день. Визначте періоди, коли використання телефону заборонене, наприклад, під час їжі, перед сном або під час родинних заходів. Це дозволить дитині відпочити від екрана та зосередитися на інших аспектах життя.

Також можна створити альтернативні види діяльності для дитини. Запропонуйте дитині заняття, які не передбачають використання гаджетів, наприклад, спорт, творчість або спілкування з друзями. Сприяйте розвитку інших інтересів та хобі дитини. Запропонуйте активності, які вона може виконувати без гаджетів, такі як читання, малювання або музичні заняття.

Пам'ятайте, що ви є прикладом для своєї дитини. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина менше користувалася телефоном, самі зменшіть час, який ви проводите за цим пристроєм.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти