Ви миєте волосся і тіло в душ, тому цілком природно взяти засіб для вмивання і умити обличчя. Чи може ця, здавалося б, невинна звичка принести вашій шкірі більше шкоди, ніж користі?
Будь то перевірений режим догляду за шкірою, частота миття голови або косметика, яка вам цікава, краса-це особисте.
Експерти, яких цитує Healthline, поділяться своїми порадами по всьому, від способу нанесення продукту до кращої маски для полотна для ваших індивідуальних потреб.
Спори про миття обличчя під душем
Яким би зручним це не здавалося, одна школа думки передбачає, що гаряча вода в душі може позбавити вашу шкіру натуральних олій, які зберігають її зволоженість і сяйво.
читайте такожГола супермодель після душу забула прикритися рушником на гарячому фото
Якщо ви любите тривалий душ, ви також піддаєте свою шкіру впливу більш високих температур протягом набагато більш тривалого періоду часу. Додаткове тепло може викликати роздратування, особливо небезпечне для чутливої шкіри. Це може погіршити шкірні захворювання, наприклад прищі.
Також необхідно враховувати бактерії у ванній. Деякі люди вважають, що миття обличчя в душі піддає шкіру впливу всіх неприємних речей, які знаходяться у вашій ванній кімнаті.
Чи є правда в цьому?
На думку двох експертів, це поширені міфи. Один підтверджує, що вона регулярно вмивається в душі.
Однак обидва експерти вважають, що при умиванні під душем краще дотримуватися обережності. Правильна температура води має вирішальне значення для догляду за шкірою.
Експерти зважують
"Передбачуваний ризик полягає в тому, що гаряча вода зневоднює шкіру, тепло від гарячої води і пари може розширювати і розривати чутливі кровоносні судини на шкірі, а бактерії у ванній можуть збільшити ризик зараження. Але немає ніяких наукових доказів, що підтверджують будь - яке з цих тверджень, - каже Айві Лі, сертифікований дерматолог з Каліфорнії.
Ебігейл Джеймс, косметолог з Лондона, каже, що миття обличчя в душі дійсно може принести користь.
"Пар від душу може дійсно допомогти в процесі очищення обличчя. У багатьох косметичних процедурах по всьому світу під час очищає частини обличчя використовується пар, так як він пом'якшує вміст пір. Це означає, що очищення може бути більш ефективним", - каже вона.
Для Джеймса вся справа в перевагах.
"Я б вважав за краще, щоб хтось вимив обличчя в душі, ніж взагалі не мив обличчя", - каже вона. "Особисто я люблю використовувати тканину для видалення миючого засобу, і це може не статися в душі, ви, швидше за все, просто виплескуєте свій миючий засіб".
Чи може миття обличчя в душі викликати прищі?
Лі каже, що твердження про те, що миття обличчя в душі може викликати прищі, не відповідають дійсності, хоча можуть спровокувати розацеа.
"Немає ніяких доказів того, що миття обличчя в душі посилює акне, але є ймовірність, що душ може посилити розацеа, якщо ви проведете там тривалий час", - говорить вона. "Тепло і вологість можуть розширювати шкірні кровоносні судини".
Джеймс згоден з тим, що миття обличчя в душі не викликає і не посилює висипання.
"Причини появи прищів складні: гормони, стрес, неправильний догляд за шкірою, неправильна дієта, надмірне очищення шкіри, подразнення макіяжу і поєднання перерахованого вище (можуть бути супутніми факторами)", - говорить Джеймс.
Гаряча вода-це добре чи погано?
Експерти сходяться на думці, що миття обличчя в душі не зашкодить вашу шкіру або не викличе прищів, але це не означає, що вам слід встановлювати температуру до палючої спеки.
Як і раніше краще використовувати теплу воду, а не гарячу.
"Використання занадто гарячої для шкіри води на регулярній основі-це не дуже добре. Якщо це один або два рази на тиждень, це нормально, але не кожен день. Так що зменшити вогонь-це добре. Або, що ще краще, спробуйте холодний душ", - говорить Джеймс.
"Помірність є ключем до успіху", говорить вона. "Миття один або два рази на день теплою водою і нетривалий час ідеально, так як гаряча вода може зневоднювати шкіру і позбавляти її природних масел".
Вмиватися перед душем або після?
Чи Любите ви мити обличчя в душі, віддаєте перевагу очищати над раковиною або використовувати кремоподібні миючі засоби для видалення бруду, важливо, щоб ви робили це регулярно.
Для лі краще зосередитися на очищенні вранці і ввечері, ніж турбуватися про те, чи слід вам робити це до, під час або після душу.
Вмиватися краще вранці або ввечері?
"Регулярне щоденне очищення обличчя важливо для підтримки здоров'я шкіри. Вечірнє очищення дуже важливо, тому що очищення видаляє бруд, макіяж і забруднення, які ваша шкіра може накопичувати протягом дня", - говорить Лі.
За словами Лі, ранкове очищення необов'язково. Найкраще очищатися, якщо ви прокидаєтеся з жирною шкірою або якщо хочете видаліть продукт, який ви залишили на ніч.
Види очищувальних засобів
Лі каже, що де б ви не були, ніжні неабразивні миючі засоби - найкращий варіант.
"Для шкіри, схильної до акне, шукайте миючі засоби з саліциловою кислотою або перекисом бензоїлу", - радить вона.
"Для більш інтенсивного макіяжу рекомендується подвійне очищення з використанням миючого засобу на масляній основі або міцелярної водою, а потім традиційний пінистий миючий засіб, такий як пінка для вмивання CeraVe".
Міцелярна вода являє собою суміш очищеної води, зволожуючих і очищувальних засобів, які допомагають видалити бруд і жир з шкіри.
Популярними варіантами є Міцелярна Очищаюча вода.
Якщо ви все ще турбуєтеся про те, щоб вмитися в душі, немає нічого поганого в тому, щоб піти за раковиною. Ви все ще можете скористатися парою з крана, щоб зробити процес очищення більш ефективним.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред