StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Сезон застуд: зелені соплі що означають, чим лікувати і чи потрібно хапатися за ліки

Чи можуть зелені соплі свідчити про бактеріальну інфекцію і чим їх лікувати.

Чим лікувати зелені соплі у дорослих
Зелені соплі у дорослого і дитини / ua.depositphotos.com/

З настанням осінніх холодів активізуються полчища вірусів і бактерій, які викликають застуди і нездужання. Одним із симптомів яких – виділення з носа. Для багатьох це може стати небезпечним індикатором бактеріальної інфекції. Що означають зелені соплі у дорослих і дітей і чи потрібно пити антибіотики, розібрався Главред.

Про безпечні антибактеріальні ліки для дітей, читайте в нашому матеріалі: Лікарі назвали натуральні антибіотики, які безпечно давати дітям.

Всупереч поширеній думці слизові виділення з носа можуть бути зеленими не тільки через бактеріальної інфекції. Таку забарвлення вони можуть набувати через вміст в лейкоцитах особливих речовин. Білі кров'яні тільця борються з інфекціями, які потрапляють всередину організму і "атакують" їх ферментами, що містять залізо. Цей елемент і надає соплям зелене забарвлення.

Зелені соплі у дітей і дорослих

Виділення з носа можуть також супроводжуватися і іншими симптомами. Найчастіше пара зелені соплі і мокрота вже викликає побоювання і бажання швидше від них позбутися всіма доступними засобами. Причиною цього може бути потрапляння слизу в горло. Проблема кашлю пройде, якщо усунути нежить.

Зелені соплі і температура - ця проблема складніше. У разі вірусної інфекції вона почне знижуватися через 2-3 дня. При приєднанні бактеріальної інфекції - вона буде триматися довше з погіршенням загального стану організму. Можливі головний біль і відчуття тиску на обличчя. В цьому випадку потрібно звернутися до сімейного лікаря за консультацією.

Зелені соплі і біль в горлі також можуть свідчити як про початок вірусної інфекції, так і про бактеріальної. Якщо біль в горлі тільки посилюється і на мигдалинах з'являється наліт, необхідно звертатися за медичною допомогою.

читайте такожПершіння в горлі: що викликає і як позбутися - народні засоби

Чим лікувати зелені соплі

Найпоширеніша помилка лікувати вірусну і бактеріальну інфекцію однаково. Тобто антибіотиками. Надалі це може викликати опір бактерій до антибіотиків і лікування буде проходити довше. Не виключені і різні ускладнення.

Важливо: у більшості випадків причиною нежиті стає вірусна інфекція. Антибактеріальні препарати в даному випадку не будуть мати ніякого лікувального впливу.

Симптомами бактеріальної інфекції можуть бути:

  • висока температура, яка тримається більше 3 днів;
  • затяжна застуда (більше 10 днів);
  • зміна характеру і густоти слизу - виділення стають білими;
  • повторення застуди, після короткочасного полегшення.

Як лікувати соплі в домашніх умовах

При появі виділень з носа впоратися з ними можна вдома. Справитися з соплями допоможуть:

  • промивання носа сольовим розчином - на 1 склянку кип'яченої теплої води 1 чайна ложка кухонної або морської солі.
  • судинозвужувальні краплі при закладеності носа. Не використовувати їх більше 3-7 днів.
  • рясне пиття - не менше 1,5 літра води в день.

Читайте також:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти