Останнім часом антиперспірант має погану репутацію, а активний інгредієнт алюмінію звинувачують у всьому, від раку грудей до недоумства. Тому не дивно, що на полицях супермаркетів і в торгових точках ви бачите продукти, рекламовані як "повністю натуральні" або "не містять алюмінію".
Можливо, це навіть призвело до скорочення використання засобів гігієни для пахв. В ході опитування YouGov у червні 2019 року майже 40 відсотків молодих людей у віці від 18 до 24 років та 31 відсоток людей у віці від 25 до 34 років заявили, що не використовували антиперспірант або дезодорант протягом останнього місяця.
По-перше, чому ми потіємо?
Є причина, по якій слова" гарячий і спітнілий " є синонімами. Чи займаєтеся ви спортом або відпочиваєте на пляжі в спекотний літній день, ваша шкіра починає блищати, щоб ви відчули полегшення від спеки.
читайте такожМасло чайного дерева: названі чарівні властивості від дезінфекції до дезодоранту
"Основна мета потовиділення-охолодити вас і відрегулювати температуру тіла", - говорить Корі Хартман, доктор медичних наук, засновник і медичний директор відділення дерматології Skin Wellness в Бірмінгемі.
У вас є потові залози, звані еккріновими залозами, розташовані по всьому тілу, які виділяють рідину у відповідь на високі температури.
"Потові залози живуть під вашою шкірою і пов'язані з зовнішньою поверхнею невеликою трубочкою, що називається потовою протокою", - говорить представник Товариства кольору шкіри Семал Десаї, доктор медицини, президент і медичний директор Innovative Dermatology в Плано.
Коли волога випаровується з вашої шкіри, вона охолоджує вас. За даними клініки Клівленда, піт на 99% складається з води; залишився 1 відсоток являє собою суміш сечовини, сечової кислоти, молочної кислоти і вітаміну С, серед інших речовин.
Але відчуття спеки - не єдиний спусковий гачок. У нас також починає виділятися піт, коли ми нервуємо. Викликаний стресом піт виділяється апокріновимі залозами, розташованими на шкірі голови, в паху і, так, під пахвами.
Апокріновий піт густіше і жирніше еккрінового. І хоча апокріновий піт сам по собі не має запаху, природні бактерії на вашій шкірі, розщеплюючи її, створюють різкий запах.
Різниця між антиперспірантом і дезодорантом
Хоча терміни "антиперспірант" і" дезодорант " часто використовуються як синоніми, насправді це два абсолютно різних продукту.
"Антиперспірант забиває потові протоки інгредієнтом, званим хлоргідратом алюмінію, щоб запобігти виділенню поту", - говорить доктор Десаї. "Зменшуючи кількість поту, це також призводить до зменшення запаху".
З іншого боку, дезодорант не призначений для запобігання вогкості пахв, а скоріше для того, щоб стримувати неприємні запахи, пригнічуючи викликають запах бактерії.
"Дезодорант, як правило, на спиртовій основі, що робить pH шкіри більш кислим, що робить її менш привабливою для бактерій", - говорить доктор Десаї.
І Антиперспірант, і дезодорант зазвичай просочені ароматизатором, щоб замаскувати неприємні аромати.
Алюміній в антиперспіранті шкідливий для вас?
Коротка відповідь: напевно, ні. На сьогоднішній день дослідження показують, що він не токсичний, але ми не знаємо напевно. "Це є суперечливим, і немає достатньо даних, щоб сказати", говорить доктор Десаї.
Давайте розберемо те, що ми знаємо про дві основні проблеми зі здоров'ям, з якими пов'язаний алюміній: рак грудей і хвороба Альцгеймера.
Алюміній і рак грудей
Підозри з приводу алюмінію і раку грудей вперше виникли в 1980-х роках через те, що пухлини часто виявляються в області грудей поруч з пахвою. Більш того, деякі біопсії показали, що злоякісна тканина грудей містить відкладення алюмінію.
"Але дослідження показали, що тканина раку молочної залози, здається, не містить більше алюмінію, ніж нормальна тканина",-говорить д - р Десаї.
Що стосується пухлин біля пахв, то згідно з даними Американського онкологічного товариства (ACS), тканина в цій області більш щільна, а кількість ракових пухлин молочної залози пропорційно кількості тканини.
Ще одне побоювання полягає в тому, що шкідливі хімічні речовини в складі антиперспіранту можуть потрапити в лімфатичні вузли через порізи в пахвах, викликані голінням. Ідея полягає в тому, що, оскільки ваше тіло не може виділяти ці речовини з потом, коли алюміній закупорює ваші протоки, це призводить до накопичення токсинів, що викликають рак.
Ось заспокійлива перевірка реальності: ваше тіло фільтрує токсини через нирки та печінку, а не через потові залози.
Нарешті, деякі люди турбуються, чи може алюміній впливати на рецептори естрогену в клітинах грудей, сприяючи зростанню раку. Але, виявляється, і з цього приводу не варто переживати.
"Якщо ви використовуєте антиперспірант, абсорбується дуже і дуже невелика кількість алюмінію", - говорить доктор Десаї.
Згідно з ACS, у ваше тіло потрапляє лише 0,012 відсотка алюмінію, що набагато менше, ніж ризикована доза.
В огляді, опублікованому в Deutsches Artzeblatt International за вересень 2017 року, говориться:"в даний час немає послідовних даних епідеміологічних досліджень, що стосуються зв'язку між впливом алюмінію і ризиком раку грудей; більшість досліджень, доступних на сьогоднішній день, не виявили ніякого зв'язку в цьому відношенні".
Алюміній і хвороба Альцгеймера
Теорія про те, що вплив алюмінію може призвести до хвороби Альцгеймера, була вперше висловлена в 1960-х роках, коли дослідження показали підвищений рівень алюмінію в мозку пацієнтів.
"Хоча в мозку пацієнтів з хворобою Альцгеймера утворюються бляшки з алюмінію, Немає ніякого зв'язку, щоб показати, що нанесення алюмінію під пахви впливає на ваш мозок", - говорить доктор Хартман.
В огляді Deutsches Artzeblatt International зроблено висновок "що"епідеміологічні дослідження дають лише дуже невизначені вказівки на зв'язок між впливом алюмінію і хворобою Альцгеймера".
Навіть якщо алюміній дійсно грає роль, кількість, яка потрапляє в ваш організм через антиперспірант, настільки незначно, що малоймовірно, що він завдасть будь-якої шкоди.
"Пам'ятайте, що солі алюмінію не всмоктуються в кровотік", - говорить доктор Хартман. "Вони просто сидять у ваших потових залозах, поки вони не розпадуться природним чином або не змиваються".
3 побічні ефекти антиперспіранту з ароматами
Антиперспірант, ймовірно, не винен у будь-яких серйозних проблемах зі здоров'ям, але ви можете зіткнутися з однією з цих неприємних проблем.
1. Шорсткість
"Багато людей відчувають різке, червоне, свербляче роздратування, яке називається контактним дерматитом", - говорить доктор Хартман.
Хоча контактний дерматит може бути викликаний алюмінієм, зазвичай винні ароматизатори і спиртовмісні продукти.
"Деякі люди також мають алергічні реакції на парабени, триклозан і пропіленгліколь", - говорить доктор Хартман. Тримайтеся подалі від цих інгредієнтів, якщо ви помітили, що чутливі до них.
Крім того, не наносите агресивний продукт безпосередньо після гоління, так як це може викликати печіння і поколювання.
"Після гоління використовуйте охолоджуючий гель або ніжний зволожуючий крем, а потім почекайте від 10 хвилин до години, перш ніж наносити дезодорант або антиперспірант", - говорить доктор Десаї. "Оскільки шкіра під пахвою дуже тонка і чутлива, не тріть її енергійно".
2. Виразкові плями
Новини: піт не винен у появі цих некрасивих жовтих плям на вашому одязі. "Насправді це антиперспірант, який залишає залишки на тканинах", - говорить доктор Хартман.
Зокрема, в статті 2017 року в IOP Conference Series: Materials Science and Engineering повідомляється, що коли алюміній з'єднується з потом, він викликає хімічну реакцію, яка знебарвлює тканину. Перейдіть на продукт без алюмінію, і ви, ймовірно, заощадите багатство на хімчистці.
3. Надмірне потовиділення
"Хоча це не є звичайним явищем, але можна розвинути толерантність до антиперспіранту", - говорить доктор Хартман.
"Потовиділення може здатися дрібницею, але якщо воно постійно і впливає на вашу здатність виконувати свою роботу і підтримувати міжособистісні відносини, то пора звернутися за професійною допомогою", - говорить доктор Хартман.
Так що поговоріть з дерматологом про можливе рішення, якщо ви потієте. У ці дні є всі види стратегій, які ви можете спробувати.
Отже, наскільки погано використовувати антиперспірант?
"На сьогоднішній день немає досліджень, які показують причинно-наслідковий зв'язок між використанням антиперспіранту і раком грудей або хворобою Альцгеймера", - говорить доктор Хартман. "Як лікар, я грунтуюся на доказах, і я завжди буду звертатися до науки. Так що я б сказав, що це нормально".
Доктор Хартман сам користується дезодорантом, а доктор Десаї каже, що якщо вологість сама по собі не турбує, краще вибрати дезодорант. Але обидва лікарі як і раніше рекомендують антиперспірант людям, які потіють більше, ніж їм хотілося б.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред