У солі погана репутація, але натрій - вкрай важливий мінерал в організмі. Електроліт має вирішальне значення для підтримки балансу рідини, передачі нервових імпульсів і підтримки правильних м'язових скорочень.
Але хоча організму потрібна достатня кількість мінералу для виконання цих функцій, занадто велика кількість натрію у вашому раціоні може завдати шкоди вашому здоров'ю, - повідомляє Livestrong.
Нижче експерти виділяють чотири ознаки того, що ви їсте занадто багато солі, і що з цим робити.
1. Ви весь час хочете пити
Те, що вживання солоної їжі змушує нас відчувати спрагу, не зовсім сенсаційні новини. Але чому саме це відбувається?
читайте такожВчені знайшли нову страшну небезпеку від солі для організму
Коли концентрація в крові починає підвищуватися (наприклад, завдяки збільшенню кількості розчинених речовин, таких як натрій), мозок і нирки починають працювати над відновленням балансу.
Наприклад, може активуватися антидіуретичний гормон, щоб організм утримував рідини, які допомагають розбавити викид натрію. Згідно з дослідженням Current Biology, проведеним у грудні 2016 року, нервові сигнали також можуть активувати відчуття спраги.
"Щоб запобігти зневодненню, ви можете почати відчувати фізичні симптоми, такі як сухість у роті і сухість шкіри", - розповідає Трейсі Локвуд Бекерман, доктор медичних наук, дієтолог і автор книги "краще рішення для їжі". Це ваше тіло говорить вам пити, щоб регідратувати ваші клітини.
2. Ви відчуваєте себе роздутим
Ви коли-небудь помічали, що ваші кільця сильно врізаються після солоної їжі?
"Чим більше натрію ви споживаєте, тим більше води ви переносите", - говорить Кейт Паттон, дієтолог, зареєстрований в центрі харчування людини клініки Клівленда.
Хоча може здатися нелогічним пити більше води при здутті живота, насправді це може нейтралізувати наслідки вживання занадто великої кількості солі. Споживання достатньої кількості рідини може вивести з системи все, включаючи надлишок натрію.
"Щоб впоратися з відчуттям здуття живота, пийте багато води, Прогуляйтеся після їжі або випийте чай з лимоном", - рекомендує Бекерман.
3. Домашня їжа бездоганна
Сільничка - не головний винуватець високого споживання натрію. Скоріше, це натрій, що міститься в оброблених і упакованих харчових продуктах.
Фактично, згідно з великим дослідженням, опублікованим в американському журналі гіпертонії в грудні 2016 року, у людей, які їли більшу кількість ультрапастеризованих продуктів, значно вище ймовірність високого кров'яного тиску.
"Цілі продукти, такі як фрукти, овочі, цільнозернові продукти, сирі горіхи та насіння, від природи містять мало натрію", - говорить Паттон.
Це здорово, але може створити проблеми для тих, хто звик їсти перероблені і ресторанні продукти.
"Вплив смаженої, пікантної або надмірно солоної їжі може привести до того, що ваші смакові рецептори звикнуть до певного рівня солі", - зазначає Бекерман.
Результат? Приготовані в домашніх умовах страви мають м'який смак, що, ймовірно, змусить вас знову вдатися до їжі на винос.
4. У вас підвищується артеріальний тиск
Сіль - не єдине, що може впливати на кров'яний тиск - згідно Harvard Health Publishing, на це також впливають генетика, стрес, вага, споживання алкоголю та рівень фізичної активності. Але хронічне вживання продуктів з високим вмістом натрію може зіграти велику роль.
"Надмірне споживання натрію сприяє збереженню обсягу, що є основним фактором високого кров'яного тиску або гіпертонії", - сказав Люк Лаффін, доктор медицини, профілактичний кардіолог клініки Клівленда.
Вся ця зайва рідина може чинити тиск на кровоносні судини. За даними клініки Клівленда, з часом цей тиск може перешкоджати нормальному припливу крові і кисню до органів, через що серцю стає важче перекачувати кров, а ниркам-відновлювати баланс рідини і електролітів.
"Тривала неконтрольована гіпертензія привертає людей до підвищеного ризику інсультів, серцевих нападів, серцевої недостатності і хронічних захворювань нирок", - говорить доктор Лаффін.
Хоча зв'язок не настільки чіткий, деякі дані свідчать про те, що неконтрольована гіпертензія може збільшити ризик деменції або когнітивних порушень.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред