StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Для чого потрібен вітамін D: в чому небезпека його нестачі

Вітамін D необхідний для підтримки здоров'я кісток і зубів.

вітаміни, вітамін д
Вітамін D сприяє всмоктуванню кальцію в кишечнику / Фото: deccanchronicle.com

Організм людини виробляє вітамін D у відповідь на вплив сонця. Людина також може збільшити споживання вітаміну D за допомогою певних продуктів або добавок.

Для чого потрібно пити вітамін D? Вітамін D необхідний для підтримки здоров'я кісток і зубів. Він також відіграє багато інших важливих ролей в організмі, в тому числі регулює запалення і імунну функцію.

Незважаючи на свою назву, вітамін D - це не вітамін, А гормон або прогормон.

У цій статті головний редактор розгляне переваги вітаміну D для організму, що відбувається з організмом, коли люди не отримують його в достатній кількості, і як збільшити споживання вітаміну D.

Вітамін D для дорослих і його роль в організмі людини

Вітамін D відіграє важливу роль у багатьох функціях організму.

Здорові кістки

Вітамін D сприяє всмоктуванню кальцію в кишечнику і допомагає підтримувати адекватний рівень кальцію і фосфору в крові, що необхідно для здорової мінералізації кісток.

Дефіцит вітаміну D у дітей може викликати рахіт, що призводить до кривоногості через розм'якшення кісток. Точно так же у дорослих дефіцит вітаміну D проявляється у вигляді остеомаляції або розм'якшення кісток. Остеомаляція призводить до зниження щільності кісток і м'язової слабкості.

Тривалий дефіцит вітаміну D також може проявлятися остеопорозом.

Імунна функція

Адекватне споживання вітаміну D може підтримувати хорошу імунну функцію і знижувати ризик аутоімунних захворювань.

Дослідники з надійного джерела припускають, що вітамін D відіграє важливу роль в імунній функції. Вони вважають, що може існувати зв'язок між тривалим дефіцитом вітаміну D і розвитком аутоімунних станів, таких як діабет, астма і ревматоїдний артрит, але для підтвердження цього зв'язку необхідні додаткові дослідження.

Незважаючи на те, що дослідження в пробірці показали, що вітамін D позитивно впливає на імунну відповідь клітин людини, дослідникам ще потрібно відтворити ці результати в контрольованих випробуваннях людей.

Хоча організм може виробляти вітамін D, деякі люди більш схильні до ризику його дефіциту, ніж інші. Фактори, які можуть вплинути на це, включають:

Колір шкіри: Пігментація шкіри знижує здатність організму поглинати ультрафіолетові промені B (UVB) Сонця. Поглинання сонячного світла необхідно шкірі для вироблення вітаміну D.

Недолік перебування на сонці: люди, які живуть в північних широтах або районах з високим рівнем забруднення, працюють в нічну зміну або знаходяться вдома, повинні прагнути отримувати вітамін D з харчових джерел, коли це можливо.

Грудне вигодовування: Американська академія педіатрії рекомендує, щоб всі немовлята, що знаходяться на грудному вигодовуванні, отримували 400 міжнародних одиниць вітаміну D в день перорально.

Літня людина: здатність шкіри синтезувати вітамін D знижується з віком. Люди похилого віку також можуть проводити більше часу в приміщенні.

Ті, у кого є умови, які обмежують всмоктування жиру: вітамін D є жиророзчинним, а це означає, що споживання залежить від того, чи поглинає кишечник харчові жири. Умови, які обмежують всмоктування жиру, можуть знизити споживання вітаміну D з їжею.

Люди з ожирінням: високий рівень жиру в організмі може обмежувати здатність організму поглинати вітамін D зі шкіри.

Люди після обхідного шлункового анастомозу: Ця операція обходить частину верхнього відділу кишечника, яка поглинає велику кількість вітаміну D. це шунтування може викликати його дефіцит.

Як зрозуміти що в організмі не вистачає вітаміну Д

У більшості людей з дефіцитом вітаміну D симптоми відсутні. Однак хронічний дефіцит може викликати гіпокальціємію, хворобу дефіциту кальцію і гіперпаратиреоз, коли паращитовидні залози створюють гормональний дисбаланс, який підвищує рівень кальцію в крові.

Ці стани можуть призвести до вторинних симптомів, включаючи:

 • крихкість кісток, особливо у літніх людей
 • остеопороз
 • біль у кістках
 • утома
 • посмикування м'язів
 • м'язова слабкість
 • міалгії або м'язові болі
 • артралгії або тугоподвижность суглобів

Якщо дефіцит вітаміну D триває протягом тривалого часу, це може призвести до ускладнень, таких як:

 • серцево-судинні захворювання
 • аутоімунні проблеми
 • неврологічні захворювання
 • інфекція
 • ускладнення вагітності
 • деякі види раку, включаючи рак молочної залози, передміхурової залози та товстої кишки

Нагадаємо, часто батьки хочуть допомогти" оздоровиться " своїм діткам і купують в аптеках вітаміни для чад, не замислюючись, чи дійсно це необхідно.

Дійсно, є випадки, коли вітаміни дитині потрібні, але найчастіше - діти збалансовано харчуються і отримують всі необхідні вітаміни і корисні мікроелементи з їжею.

"За умови повноцінного, різноманітного, здорового харчування дитина з високою ймовірністю отримає всі необхідні вітаміни і мінеральні речовини. На додаток, збільшена доза вітамінів без призначення лікаря може викликати неприємні симптоми і порушення обміну речовин", - зазначають медики.

Нагадаємо, часто батьки хочуть допомогти" оздоровиться " своїм діткам і купують в аптеках вітаміни для чад, не замислюючись, чи дійсно це необхідно.

Дійсно, є випадки, коли вітаміни дитині потрібні, але найчастіше - діти збалансовано харчуються і отримують всі необхідні вітаміни і корисні мікроелементи з їжею, повідомляє прес-служба МОЗ.

"За умови повноцінного, різноманітного, здорового харчування дитина з високою ймовірністю отримає всі необхідні вітаміни і мінеральні речовини. На додаток, збільшена доза вітамінів без призначення лікаря може викликати неприємні симптоми і порушення обміну речовин", - зазначають медики.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти