Що говорить про здоров'я ваша поза для сну: експерти розкрили подробиці

19 квітня 2021, 03:49оновлено 27 жовтня 2023, 16:41
1129
Сон на боці можна вважати найкращим рішенням.
Сну
Ваша поза для сну може багато розповісти про ваше здоров'я / Pixabay

Коли настає час сну, ви забираєтеся під ковдру, автоматично прийнявши позу, в якій вам найзручніше.

До цього моменту ваше положення для сну може стати повністю звичним. Якщо ви з дитинства займали одну і ту ж позу в ліжку, можливо, ви не думаєте про це щоночі свідомо.

Проте, незалежно від того, чи повертаєтеся ви відразу на одну сторону після того, як знову ляжете, або проводите час, перемикаючись між позами, щоб трохи відчути себе більш комфортно, ваша краща поза уві сні може дати деякі важливі відомості про ваше здоров'я, пише Healthline.

читайте такожЛікар назвала продукти, які не можна їсти перед сном

Певні пози під час сну пов'язані з проблемами зі здоров'ям або поліпшенням самопочуття - ми розглянемо їх нижче. Але чи дійсно ваша звичайна поза уві сні має якесь відношення до Вашої особистості, як припускають деякі експерти?

Зв'язок між позою уві сні і особистістю

Ви, мабуть, мало замислюєтеся про те, що означає Ваше Типове положення для сну, крім як про прагнення до оптимального комфорту під час сну. Тим не менш, деякі психологи і експерти в області сну припустили, що особистість може впливати на положення уві сні і пропонувати деяке уявлення про ваші риси характеру і поведінці.

Професор і експерт зі сну Кріс Ідзіковскі опитав трохи більше 1000 дорослих британців, щоб виявити зв'язок між положенням уві сні і особистістю. Він використовував ці результати, щоб встановити зв'язок між звичайним становищем уві сні і особистісними якостями. Деякі з його висновків:

  • Положення плода зустрічається найчастіше, особливо у жінок. Ця позиція може бути пов'язана з сором'язливістю і чутливістю.
  • Люди, які сплять на боці з витягнутими руками, можуть бути відкритими, але дещо підозрілими. Вони також схильні дотримуватися своїх рішень.
  • Сон на животі з піднятими руками або під подушкою пов'язаний з товариським характером і неприязню до критики.

Ці результати, ймовірно, найкраще інтерпретувати, оскільки дослідження мали кілька ключових обмежень:

  • Були розглянуті результати тільки близько 1000 чоловік - досить мало в порівнянні з населенням в цілому.
  • Ці результати не підтвердилися, коли друга група учасників заповнила той же опитування, що дозволяє припустити, що ці результати не можуть бути застосовні до всіх.
  • Люди самі повідомляли про своє становище уві сні і особистісних якостях, залишаючи більше місця для потенційних упереджень.

Опитування про стан сну серед американців, проведене Радою з поліпшення сну( BSC), дав кілька інших висновків. Ось короткий висновок:

  • Люди, які сплять в дерев'яному положенні (на одній стороні з опущеними руками), вважають, що вони висипаються і "здоровіше", ніж люди, які віддають перевагу інші пози.
  • Люди з науковим ступенем або вище, швидше за все, віддадуть перевагу позиції ембріона, ніж ті, хто отримав меншу освіту.
  • Покоління X і мілленіали, швидше за все, віддадуть перевагу сну на животі, ніж дитячі бумери. З іншого боку, дитячі бумери частіше сплять на боці з витягнутими руками.
  • Інтроверти з більшою ймовірністю уникають спати на животі з піднятими руками.

Знову ж таки, опитування-це не те ж саме, що контрольовані випробування та інші наукові дослідження, і інші експерти зі сну менш впевнені у зв'язку між сном і особистістю.

Психолог і дослідник сну Джейд Ву, яка зазначає, що не усвідомлює ніякого зв'язку між положенням уві сні і особистістю.

Більш того, ряд інтернет-джерел повідомляє, що сам Ідзиковський не розглядав свої висновки в якості переконливих доказів.

Зв'язок між положенням під час сну і вашим здоров'ям

Існує набагато більше доказів зв'язку положення під час сну з певними аспектами здоров'я і благополуччя - як позитивними, так і негативними. Ось що потрібно знати про кожне положення для сну.

Бічний сон

Фахівці часто рекомендують спати на боці, так як це положення допомагає зменшити хропіння і поліпшити травлення.

Однак, якщо ви спите на правому боці, ви можете помітити погіршення симптомів кислотного рефлюксу або інших проблем з травленням. Сон на лівому боці утримує живіт нижче стравоходу і ускладнює підйом шлункової кислоти.

Бічний сон під час вагітності пов'язаний з поліпшенням здоров'я матері і плоду, але і тут перевага віддається лівій стороні. Сон на лівому боці не тільки зменшує печію, але також сприяє кровотоку і знижує тиск на матку.

Сон на боці також може допомогти полегшити біль у спині і поліпшити вирівнювання хребта, але вам може бути важко спати на боці, якщо у вас болить шия або плече.

Сон на животі

Хоча сон на животі може мати деякі переваги при обструктивному апное уві сні і хронічному хропінні, він також створює навантаження на шию і поперек, особливо якщо ви спите на більш м'якому ліжку.

Сон на боці або на животі може підвищити внутрішньоочний тиск, що є фактором ризику глаукоми. Якщо у вас чутлива шкіра, ви також можете помітити, що натискання обличчям на подушку призводить до появи нових висипань, роздратування або навіть складок на обличчі після пробудження.

Сон на спині

Хоча сон на спині може принести користь в будь - якому віці - педіатри рекомендують укладати немовлят спати на спині, щоб знизити ризик синдрому раптової дитячої смерті (СРДС) - спина не завжди краще для дорослих.

"Люди з обструктивним апное уві сні, серйозним захворюванням, при якому дихальні шляхи постійно блокуються під час сну, зазвичай мають більше проблем з диханням, коли сплять спиною", - пояснює Ву. "Швидше за все, це пов'язано з тим, що дихальні шляхи легше блокуються в положенні лежачи на спині".

А як щодо болю в спині? Деякі люди з болем в попереку або шиї вважають, що сон на спині посилює біль. Для інших сон на спині-єдина поза, яка приносить полегшення.

Поради щодо оптимізації положення для сну

Коротше кажучи, не існує єдиної кращої позиції для якісного сну, оскільки в гру вступає дуже багато факторів. Якщо у вас часто виникають проблеми зі сном або ви прокидаєтеся з болем і дискомфортом, безумовно варто подумати про потенційні наслідки вашого поточного положення під час сну.

Проте, якщо у вас немає проблем з тим, щоб висипатися і прокидатися без болю, вам, ймовірно, не потрібно турбуватися про те, щоб перевертатися і щось міняти.

Цікавитеся різними типами пози для сну і як максимально використовувати їх переваги? Хоча існує безліч способів заснути, нижче ви знайдете шість найбільш поширених положень для сну.

На спині

Сон на спині може допомогти полегшити різні види болю, а також зняти напругу з хребта і сприяти правильному вирівнюванню хребта.

Сон на спині розподіляє вагу тіла рівномірно, тому жодна частина вашого тіла не знаходиться під великим тиском, ніж інша. Для багатьох це може призвести до більш спокійного сну.

Більш того, оскільки сон на спині означає, що ви не притискаєте обличчя до подушки щоночі, це положення може допомогти вам уникнути передчасних зморшок на обличчі.

Подушка меншого розміру (або навіть згорнутий рушник) під колінами може творити чудеса для кращого сну. Це допоможе вашому хребту зберегти невеликий вигин.

Спробуйте поставити подушку для шиї або маленьку округлу подушку на вигині шиї, щоб зменшити біль у шиї. Якщо ви хропете, страждаєте алергією або відчуваєте печію, спробуйте використовувати подушку-клин, щоб підняти голову.

Солдат

Спите на спині, опустивши руки з боків? Це солдатська позиція. Згідно з опитуванням BSC, цю позицію віддають перевагу близько 11% респондентів. Солдати, які сплять, віддають перевагу цій позі через її переваги для здоров'я і часто не змінюють позу протягом ночі.

Морська зірка

Якщо ви спите на спині, піднявши руки вгору і злегка розставивши ноги, ви спите як морська зірка. Близько 7% респондентів стверджують, що сплять як морські зірки.

Дослідження BSC показує, що ця позиція пов'язана з більш високою ймовірністю лунатизму. Сон з руками над головою, особливо коли ваші зап'ястя зігнуті або зігнуті, також може сприяти оніміння або поколювання.

На боці

Сон на боці сприяє гарному травленню, допомагає зменшити хропіння, запобігти печії і, можливо, навіть поліпшити здоров'я мозку. Для здорової когнітивної функції ваш мозок повинен регулярно видаляти відходи. Зазвичай він виносить сміття, так би мовити, поки ви спите. Дослідження на тваринах показало, що цей процес найбільш ефективний під час бічного або бічного сну.

Сон на боці може допомогти зменшити біль у спині, але він може чинити тиск на плече і привести до сорому, напруги або болю в голові та обличчі. Для досягнення найкращих результатів подумайте про вибір матраца, який забезпечує хороше зняття тиску, і більш жорстку подушку з достатнім обсягом, щоб підтримувати природний вигин вашого хребта.

Для кращої підтримки стегон і попереку спробуйте спати з подушкою між колінами або гомілками. Ви можете навіть спробувати обійняти подушку для тіла або велику подушку - деякі люди вважають, що це забезпечує кращу підтримку руки.

Сторона, на якій ви хочете спати, також може мати значення. Сон на правому боці може знизити навантаження на внутрішні органи, але може погіршити кислотний рефлюкс.

Експерти вважають, що лівосторонній сон краще під час вагітності і у людей з проблемами травлення. Однак майте на увазі, що сон на руках або з зігнутими зап'ястями може привести до поколювання або оніміння і може погіршити симптоми зап'ястного каналу.

Колода

У вас менше шансів відчути оніміння в положенні колоди, оскільки це означає, що ви спите, опустивши руки з боків. Ця позиція не користується великою популярністю.

Згідно з опитуванням BSC, лише близько 6 відсотків людей віддають перевагу дерев'яній позиції. BSC повідомляє, що це положення, як і положення морської зірки, також пов'язане з лунатизмом.

Тим не менш, шпали колоди зазвичай говорили, що вони вірять, що будьте здоровішими і спите потрібну кількість сну, ніж люди, які вважали за краще інші пози, так що насправді може бути щось, що "спати як колода".

Поза плода

Бічний сон, мабуть, є переважним положенням для сну. Згідно з дослідженням BSC, це сталося завдяки положенню плоду, яке віддають перевагу 47% опитаних. Жінки, здається, віддають перевагу такому стилю сну на боці.

Щоб по-справжньому спати як немовля, постарайтеся розслабити кінцівки і підборіддя і розслабити поставу. Щоб запобігти оніміння, не згинайте і не згинайте зап'ястя, а також не лягайте спати однією рукою під подушкою.

На боці з витягнутими руками

Близько 13% опитаних BSC заявили, що вважають за краще спати в позі тужливого або на боці з витягнутими руками.

Це положення може запобігти надмірному тиску на зап'ястя і руки, тому воно може допомогти поправити положення рук, якщо ви часто прокидаєтеся з онімілими або поколюючими руками.

Спроба цієї пози також може допомогти, якщо ви зазвичай віддаєте перевагу позі ембріона, але "прагнете" прокинутися без напруги і болю. Занадто щільно згорнувшись, сон іноді може викликати дискомфорт і скутість на наступний день.

На животі

Як правило, не рекомендується спати на животі або лежачи на животі, оскільки це може посилити біль у спині і шиї. Якщо ваша голова завжди дивиться в одну сторону, ви, ймовірно, незабаром помітите деяку скутість в денний час.

Однак, якщо ви намагалися і не змогли освоїтися в будь-який інший позі, сон на животі може бути для вас кращою позою. Намагайтеся регулярно змінювати напрямок голови Замість того, щоб завжди дивитися тільки вліво або вправо.

Вибір плоскої тонкої подушки (або її повне виключення) може допомогти запобігти біль у шиї. Додавання подушки під таз також може значно знизити жорсткість спини і біль.

Також подумайте про свій матрац. Більш жорсткий матрац допоможе зберегти вирівнювання хребта, запобіжить біль і поліпшить якість вашого сну.

Вільне падіння

Трохи більше чверті (26 відсотків) людей, опитаних BSC, вважають це положення для сну найгіршим. Тим не менш, 17 відсотків людей вважають за краще спати на животі, поклавши руки під подушку або обхопивши їх головою набік.

Положення вільного падіння може здатися більш зручним для тих, хто хоче зменшити тиск на плечі і стегна.

Щоб уникнути оніміння і задубіння рук, спробуйте замість цього розвести руки в сторони. Замість того, щоб згинати одне з колін, тримайте обидві ноги прямо і злегка нарізно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти