Що робити, якщо заклало вухо при застуді, в літаку, водою або сірчаної пробкою

Неприємне відчуття закладеності вух відчував практично кожна людина. Іноді воно проходить самостійно, а в деяких випадках може свідчити про серйозні захворювання.
Як самостійно прибрати кліща і захиститися від шкідливих комах, читайте в матеріалі: Як витягнути кліща в домашніх умовах: 3 простих лайфхака.
Провокувати закладеність вух може кілька факторів, серед яких:
- сірчана пробка;
- сторонній предмет у вусі;
- інфекції зовнішнього слухового проходу-гострий отит;
- попадання в вухо води.
Серед причин, які можуть стати причинами закладеності у вусі може бути і нежить. Набряк слизової оболонки може закривати прохід в євстахієву трубу, яка з'єднує середнє вухо з носоглоткою.
Перепади тиску також можуть провокувати збільшення тиску в вушній раковині, і тимчасове викривлення барабанної перетинки через що з'являється відчуття закладеності.
Що робити, якщо вухо заклало водою
Дуже часто відчуття закладеності вух з'являється після купання в душі, річці або басейні. Вода потрапляє в слуховий прохід і" блокує " його на час. Можна почекати поки рідина витече або лягти вухом на подушку і почекати кілька хвилин. Під дією гравітації вода піде вниз.
Можна відтягнути вухо за раковину вгору і назад і нахилити голову. Таким чином слуховий прохід розпрямляється і вода витече назовні.
Що робити, якщо заклало вухо при застуді
Інфекції зовнішнього слухового проходу і отит часто стають причинами закладеності вуха. В даному випадку потрібно звертатися до сімейного лікаря або отоларинголога – лікування кожного виду отиту передбачає свої особливості. У деяких випадках прописують антибіотики і гормональні мазі, однак якщо інфекція дісталася до середнього вуха, потрібно комплексне лікування.
Важливо: самолікування може не тільки не допомогти, але і посилити процес поширення інфекції, що може привести до глухоти і більш серйозних наслідків.
читайте такожЯк позбутися від поту народними засобами - 4 перевірених способи
Що робити, якщо заклало вухо після літака
При зльоті і посадці, а також швидкому наборі висоти або зануренні з аквалангом можуть виникати перепади тиску і закладеність. Зазвичай вона проходить сама через кілька хвилин. Але якщо вам не хочеться відчувати дискомфорт, її можна запобігти декількома способами.
- За півгодини до зльоту і посадки закапайте ніс судинозвужувальними препаратами. Вони допоможуть запобігти набряк євстахієвої труби.
- При зльоті і посадці можна пожувати жуйку або льодяники. Якщо їх немає - максимально розкривайте рот або позіхайте. Рухи щелепою включають м'язи, які відповідають за роботу євстахієвої труби.
- Використовуйте спеціальні беруші для польоту.
- Намагайтеся не планувати польоти, якщо у вас нежить, отит або закладеність носа. Якщо ви перенесли операцію на вусі, проконсультуйтеся з лікарем про можливість авіа подорожі.
Як бути, якщо вухо заклало сірчаної пробкою
Встановити, що закладеність вуха була спровокована сірчаної пробкою можна тільки на прийомі у отоларинголога. Там же вухо і промивають великим шприцом з теплою водою або фізіологічним розчином.
Важливо: промивати вухо не можна, якщо була перфорована барабанна перетинка.
При частому скупченні сірки в вушному проході лікар може призначити препарати для пом'якшення сірки: перекис водню, дитяче масло або гліцерин.
Читайте також:
- Вбиває холестерин: вчені назвали напій для здоров'я судин
- Як прибрати жировик на обличчі в домашніх умовах і у косметолога
- Лікувальні ванночки для ніг: перевірені способи, які знімуть втому