StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Чим небезпечний високий тиск і чи можна вилікувати гіпертензію: терапевт розвіяла міфи

Як і раніше, каже медик, є досить багато людей, які взагалі ніяк не відчувають свій високий тиск.
Тиск
Терапевт Мальяна Селюк розвіяла міфи навколо високого тиску / Колаж фото УНІАН

Якщо людина не стежить за рівнем свого тиску, то це може скінчитися серйозними проблемами для його організму. Про це в ефірі "Сніданку з 1+ 1" розповіла лікар-терапевт, професор кафедри терапії Української військово-медичної академії Мар'яна Селюк.

"Перш за все, людина повинна знати як він реагує. Людина погано себе почуває-і міряє тиск. І тоді вона розуміє - у неї високий тиск або у неї низький тиск. Потім дуже важливо зрозуміти - високий тиск - це постійне підвищення або, як ми говоримо, лікарі, захворювання (артеріальна гіпертензія як хвороба лікується). Або такі собі спалахи. Реакція на щось. Одна справа погода - вона так, звичайно, впливає, на рівень тиск. А друге - у нас є реально маса стресових ситуацій. На які людина реагує. І піднімається тиск", - сказала вона.

Проблеми з тиском і як боротися з ним

Справа в тому, стверджує Селюк, що як і раніше є досить багато людей, які взагалі ніяк не відчувають свій високий тиск.

відео дня

"Є такі пацієнти, які не відчувають тиск. Є так звана прихована артеріальна гіпертензія. За програмними документами вважають 13 відсотків пацієнтів з таким діагнозом. Вони не відчувають. Тобто людина просто ходить з високим тиском, який надмірний для людей. У нього спостерігаються зміни серця, очного дна, він погано починає бачити, розумова діяльність знижується, серце починає погано працювати, нирки виходять з-під контролю. І коли все зруйнується – буде біда", − каже лікар.

Крім того, Селюк також викрила міф про те, що артеріальну гіпертензію можна вилікувати раз і назавжди, як звичайну застуду.

"Артеріальна гіпертензія лікується - але постійно. Міф, що її можна вилікувати як застуду, як пневмонію. На жаль, вилікувати не можна. Лікується вона постійним контролем. Немає такого - пропили курс і забули, на жаль", − підсумувала вона.

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти