В Україні у людей, які накопичили помітні борги по комуналці, є діюча можливість оформити договір реструктуризації (розстрочки). Про це повідомили співробітники КК "Центр комунального сервісу" в Facebook.
Для оформлення такої розстрочки людям необхідно звертатися в комунальне підприємство, яке обслуговує їх житло.
Повідомляється, що договір реструктуризації можна оформити за нижченаведеними послугами:
- постачання теплової енергії та гарячої води;
- централізоване водопостачання та водовідведення;
- утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління багатоквартирним будинком;
- вивезення побутових відходів.
Для того, щоб укласти такий договір, потрібно звернутися в будь-який районний сервісний центр КК "Центр Комунального Сервісу". Попередній запис здійснюється незалежно від місця проживання.
Потрібно буде написати заяву, а також надати оригінали з копіями таких документів:
- паспорт (або ID-карта і виписка з Єдиного державного демографічного реєстру);
- картка платника податків РНОКПП (не надається власником ID-картки у разі наявності ідентифікаційного номера платника податків у вищевказаному документі);
- документ, що підтверджує право власності на житлове приміщення / квартиру, витяг з "Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності";
- довіреність представника мешканця і його паспорт.
Нагадаємо, раніше, в минулому році Верховна Рада прийняла за основу і в цілому закон, який забороняє на час воєнного стану примусово стягувати з людини борги за житлово-комунальні послуги. "За" закон № 7531 проголосували 312 нардепів.
Заборона також стосується осіб, район проживання яких знаходиться в оточенні ворогів ‒ відповідно до переліку Мінреінтеграції ‒ або якщо стягнення здійснюється щодо нерухомого майна, яке було знищено, або пошкоджено в результаті військових дій.
Пізніше влада України заявила про плани підвищити для українців тарифи на газ та електроенергію. Про це йдеться в офіційному меморандумі до керівництва Міжнародного валютного фонду (МВФ).
"Ми твердо віддані реалізації своєчасної і амбітної програми реформ, спрямованих на вирішення давніх структурних проблем в енергетичному секторі, які посилилися війною", - повідомлялося в тексті.
Вас можуть зацікавити такі новини:
- Українці можуть менше платити за газ: у Нафтогазі озвучили спосіб
- Що робити, якщо немає газу: причини і точний порядок дій
- Коли немає газу і електрики: 4 способи нагріти воду підручними засобами
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред